Σκότωσε την… σκοτωμένη η Παναχαϊκή!

Με το εμφατικό… 8-0 επικράτησαν οι «κοκκινόμαυροι» της Πανάχας στο ματς προετοιμασίας κόντρα στην πολύ αδύναμη  Θύελλα Πατρών.

Το σκορ άνοιξε για την Παναχαϊκή ο Κηνηγόπουλος στο 16′, έπειτα από όμορφη ενέργεια και σουτ με το αριστερό, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ήρθε και το 2-0 με τον Σιατραβάνη με εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση. Στο 22′ ο Βαρσαμίδης σούταρε έξω από την περιοχή και έγραψε το 0-3, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου παρά τις πολλές ευκαιρίες της Παναχαϊκής.

Η επανάληψη ξεκίνησε με γκολ στο 48′ από τον Αντωνακόπουλο από κοντά με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Τσελεπίδη, ενώ στο 64′ ο Πατάπης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Αντωνακόπουλος στην κίνηση με σουτ έγραψε το 0-5. Στο 79′ ο ίδιος, έπειτα από σέντρα του Μουστακόπουλου έκανε το 6-0 και τέσσερα λεπτά μετά ο Λινάρδος το 7-0. Το τελικό 8-0 διαμόρφωσε στο 89′ Λινάρδος με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Μασούρα.

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ (Σάκης Πεφάνης) : Σουτζόγλου (46′ Θανόπουλος), Γκοτσόπουλος (46′ Βλασόπουλος), Σκεπετάρης (80′ Θεοδοσόπουλος), Δασουράς, Μπούμπαλης (46′ Βλαχονικολέας), Φούφουλας (46′ Κατριβέσης), Κωνσταντινίδης, Πανίτσας (63′ Σπανός), Κασπίρης (79′ Κούρτης), Ντίνος (28′ Κουνάβης), Ηλιόπουλος (40′ Βουτσινάς)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Zvezdan Milocevic) : Atanackovic (46′ Καπούταγλης), Πολίμος (46′ Μουστακόπουλος), Σταμόπουλος (46′ Πατάπης), Κοτσώνης, Τσελεπίδης (69′ Λιμάτσι), Παπατόλιος (46′ Coll), Μαυριάς (46′ Βασιλικόπουλος), Σιατραβάνης (46′ Πατρώνης), Μωραΐτης (46′ Αντωνακόπουλος), Βαρσαμίδης (46′ Μασούρας), Κυνηγόπουλος (46′ Λινάρδος)