SL2: Η δράση σήμερα εκτός της αποχώρησης του Ολυμπιακού Β…

Φινάλε στην 7η αγωνιστική με την αποχώρηση του Ολυμπιακού Β και πέντε αναμετρήσεις που ολοκληρώθηκαν κανονικά.

Με έξι αναμετρήσεις θα έπεφτε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής, ωστόσο, οι πέντε εξ αυτών ολοκληρώθηκαν.

Οι «ερυθρόλευκοι» έφυγαν στο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Καλλιθέα διαμαρτυρόμενοι για τη διαιτησία και ένα αυτογκόλ που ακυρώθηκε.

Η υπόλοιπη δράση πάντως πραγματοποιήθηκε κανονικά και δίχως απρόοπτα. Στο άλλο ματς του Νοτίου Ομίλου, η Παναχαϊκή χάρη σε γκολ του Κέρι στο 53ο λεπτό, επιβλήθηκε εκτός έδρας του ουραγού ΠΑΟ Ρουφ με 1-0.

Στο Βορρά, ο Αλμωπός Αριδαίας πήρε την πρώτη του νίκη καθώς επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Πόντου, ενώ η Αναγέννηση Καρδίτσας κέρδισε τον Θεσπρωτό, έπιασε την δεύτερη ΑΕΛ και είναι στο -1 από το πρωτοπορο ΠΑΟΚ Β.

Ο Πανσερραϊκός διέλυσε με 3-1 τη Βέροια και πλέον βρίσκεται στο -3 από την κορυφή.