ΣΟΚ: Διέλυσε 6-0 (!) την Παναχαϊκή ο Ολυμπιακός Β’…

Ο Ολυμπιακός Β’ διέσυρε την Παναχαϊκή πριν λίγο σε φιλικό αγώνα,  ενώ να θυμίσουμε πως η ομάδα της Πάτρας  είχε  έρθει ισόπαλη… χαλαρά 1-1 με την Καλαμάτα στην Παραλία…

Εμφάνιση κατώτερη των περιστάσεων για την Παναχαική, η οποία έδειξε ότι δεν είχε αρχή και τέλος και ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό Β΄με 6-0 σε φιλική αναμέτρηση.
Ο Φορτούνης με δύο γκολ στο 9′ λεπτό και στο 36′ λεπτό, έδωσε προβάδισμα στους ερυθρόλευκους, με το Μαυρούδη να σκοράρει στο 40′ λεπτό το 3-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ο Κωστής στο 68′ λεπτό έκανε το 4-0, ενώ ο Βοΐλης με δύο γκολ στο 78′ λεπτό και στο 79′ λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό σκορ του αγώνα με 6-0.

Προβλημάτισε η Παναχαική με την εμφάνιση της, ένα περίπου μήνα πριν την έναρξη της νέας σεζόν. Υπενθυμίζουμε ότι ο Ολυμπιακός Β’ θα βρίσκεται στον νότιο όμιλο της SL2, την φετινή σεζόν.

Aρχικές ενδεκάδες:

Ολυμπιακός: Νίκας, Κατσουλίδης, Κινκουέ, Χρυσόπουλος, Κούτρης, Μαυρουδής, Καρανάτσιος, Φορτούνης, Ιμπαγάσα, Αλίμπε, Μπα

Στο β μέρος μπήκαν οι Γ. Μασούρας, Λάιντνερ, Αγκιμπού, Κωστή, Λιάτσος, Βοΐλης, Στουρνάρας

Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Στεργίδης, Ρουγκάλας, Τσακμάκης, Λιποράσε, Τσιάρας, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης, Κέρι, Αλεξόπουλος, Καράκλαγιτς.

Στο β΄μέρος έπαιξαν οι: Θεοδωράκης, Τοπάλ, Λινάρδος, Χαντί, Τριμμάτης, Π. Καράκλαγιτς, Σίλβα, Ζυγκερίδης