Καλαμάτα

Στις καθυστερήσεις έφαγε δύο (!) γκολ η Κ17 της Καλαμάτας και έχασε 1-2 από Αιγάλεω!

Στις καθυστερήσεις γνώρισε η ομάδα Νέων της Καλαμάτας έχασε σήμερα  από το Αιγάλεω στο γήπεδο Ασπροχώματος για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου  Κ17 της Football League.

Οι πολύ καλοί και σήμερα νεαροί γηπεδούχου,  το υπέρ τους 1-0 μέχρι το 90′ αλλά οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν τελικά να φύγουν με το διπλό (1-2)!

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του “Σίτι”  άγγιξε το γκολ στο 57′ όταν ο Μπαριτάκης έπιασε ωραίο σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα βρήκε στη συμβολή των  δοκών και στο 64 ΄ο ι”Καλαματιανοί” κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του Χριστοδουλίδη η μπάλα έφτασε στον Ρονάλντο Κανανάϊ ο οποίος με δυνατό σουτ έκανε το 1-0!

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης στο 91ο λεπτό όταν μετά από κόρνερ του Τάγη, οι αμυντικοί της Καλαμάτας απέτυχαν να διώξουν την μπάλα από την περιοχή τους και ο Παπαρούνης από κοντά με γυριστό σουτ στον ουρανό των διχτύων του Τσιφτσή έκανε το 1-1 και η  ολική ανατροπή του σκηνικού έγινε στο 93ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πρίφτη ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Τσιφτσή για το 1-2.

Διαιτητές: Κομπιλίρης (Νικολόπουλος, Μπουρίκας), πολύ καλοί όλοι τους.

Καλαμάτα: Τσιφτσής, Ψυχογιάννης, Παυλής, Σκοπέτος, Μυστριώτης, Παναγιωτόπουλος (74′ Μάτσι), Γουρνάς (33′ Σερπάνος), Κλάιντι Κανανάϊ (33′ Ρουμελιώτης), Ακριστινέϊ, Ρονάλντο Κανανάϊ, Δικαιουλάκος.

Να σημειωθεί εδώ πως ο εξαιρετικός  Σάββας Μουζάκης, από τους καλύτερους παίκτες και σκόρερ της Μαύρης Θύελλας στα προηγούμενα ματς σήμερα δεν αγωνίστηκε (!) καθόλου παρακαλώ…

Αιγάλεω: Χριστοδουλίδης, Ζούτας, Σελεβέντας (87′ Αρβανίτης), Βανδώρος, Πρίφτης, Παλτόγλου (69′ Μπιάζης), Παπαρούνης, Μπαριτάκης, Τάγης, Μονεμβασιώτης (82′ Σαρρής), Μπόγκνταρ.