Τοπικές Ενώσεις

Στο ρελαντί 5-0 ο Ασπρόπυργος!

Ο Ασπρόπυργος βρίσκεται με το… ένα πόδι στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ, έπειτα από το 5-0 επί της Ζωφριάς!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35’ με τον Αντώνη Πετρόπουλο, με τον διεθνή επιθετικό να πετυχαίνει και το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, στο 37ο λεπτό. Η Ζωφριά προσπάθησε να ανακάμψει, χωρίς να τα καταφέρνει, καθώς στο 80’ ο Νάκας έκανε το 3-0, με τον Δηλαβέρη να γράφει το 5-0 με δύο προσωπικά του τέρματα (85’ και 90’). Με τη νίκη αυτή ο σύλλογος της Γ’ Εθνικής μπορεί να σκέφτεται πλέον ήδη τον τελικό, μετά το σημερινό άκρως επιτυχημένο πρώτο ματς.

Ασπρόπυργος: Φυλακτός, Τσουκαλάς, Προίκας, Χατζοβασιλάκης, Νικολάου, Βασιλείου, Βαζ Μέντες (85’ Φουρίκης), Νάκας (85’ Κράνης), Πετρόπουλος (70’ Κωσταράς), Καραλής (60’ Ντιάτα), Δηλαβέρης.

Ζωφριά: Τσέπερης, Μαζμανίδης, Αντώνης, Ρόδης, Παπαδόπουλος, Ρεφενδάριος, Νταγιάντας (55’ Καλέρης), Μήνος (65’ Γραμμένος), Μάκρας (80’ Τρίμπος), Γεγές, Πλατανιάς (85’ Μπελίτσας.

Πηγή: Pameerasitexnika