Στο ρελαντί το Ύπατο 3-0 τον Πάμισο…

Ο ΑΟ Υπάτου επιβλήθηκε εύκολα με 3-0 του Παμίσου, παρουσία περίπου 100 φίλων του ποδοσφαίρου στο Σχηματάρι. Δεν αγωνίστηκε καθόλου ο Σαραντόπουλος για τους γηπεδούχους.

Αρχικά στο 38′ ο Ντελέκος με όμορφο σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Καπατσώρη και άνοιξε το σκορ για τον ΑΟ Υπάτου. Δεν πέρασαν πέντε λεπτά και η συρτή σέντρα-σουτ του Καντού από δεξιά, δεν βρήκε κάποιον αποδέκτη, κάτι το οποίο είχε ως αποτέλεσμα να καταλήξει και πάλι στο βάθος της εστίας του πορτιέρο του Πάμισου, δίνοντας ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα στους γηπεδούχους, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Από κει και πέρα, η ομάδα του Σταθόπουλου συνέχισε να έχει τα ηνία του ματς και ευτύχησε να πετύχει και τρίτο τέρμα, με σκόρερ τον μεγάλο της πρωταγωνιστή, Βαγγέλη Ντελέκο, ο οποίος μετά από ασυνεννοησία αμυντικών και τερματοφύλακα, κατάφερε να “κλέψει” την μπάλα και με κοντινό σουτ να διαμορφώσει το τελικό 3-0!

Οι φιλοξενούμενοι στη μοναδική φάση που απείλησαν τον Σταυριανό, ήταν σε μία εκτέλεση φάουλ, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να απομακρύνει εντυπωσιακά!

Έτσι, ο ΑΟ Υπάτου μετά από την κατάκτηση ενός ακόμη σημαντικού “τριπόντου” θα επιδιώξει την επόμενη αγωνιστική στην έδρα του Αμβρυσσέα, ενώ ο Πάμισος υποδέχεται τον Ασπρόπυργο στη Μεσσήνη.

Αλατσάκης, Γαρούφος (Πειραιά), Χριστοδούλου (Ημαθίας), οι καλοί διαιτητές του αγώνα.  Κίτρινες: Καντού – Μάραντος, Αλεβίζος.

ΑΟ Υπάτου: Σταυριανός, Αργυρίου, Οικονομόπουλος (90′ Δουμούτης), Λάμπρου, Ταυταρίδης, Γκούμας, Δέδες, Ντελέκος (90′ Μίχος), Σπανός, Καντού (65′ Σπηλιώτης), Καράι (73′ Μητσόπουλος).

Πάμισος: Καπατσώρης (76′ λ.τ Οικονομόπουλος), Αριστομενόπουλος, Μάραντος (62′ Μανιατέας), Φιλόπουλος, Νινιός, Αλεβίζος, Βλάχος (71′ Γεωργουδιός), Χαρλέπας (58′ Κοντομανωλόπουλος), Δημητρακόπουλος, Ηλιόπουλος, Χελάς.