Εκτός έδρας μάχες για Κηφισιά και Athens Kallithea FC στον Β’ Όμιλο της Super League 2 για την 26η αγωνιστική, όπου υπάρχει και το Ολυμπιακός Β’-ΑΕΚ Β’. Ξεχωρίζουν οι μάχες παραμονής στον Α’ Όμιλο.
Στην τελική ευθεία μπαίνει η ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Super League 2, με το κυρίως πιάτο της 26ης «στροφής» να διεξάγεται την Παρασκευή (19/5) ελέω των εθνικών εκλογών (21/5).
Ήδη από την προηγούμενη αγωνιστική γνωρίζουμε τον πρωταθλητή του Α’ Ομίλου, με τον Πανσερραϊκό να εξασφαλίζει την άνοδό του στην πρώτη κατηγορία μετά από 12 χρόνια, ενώ -ύστερα από την ισοπαλία (0-0) της Κηφισιάς με τον Ολυμπιακό Β’- η Athens Kallithea FC ξαναμπήκε στο κόλπο στον Β’ Όμιλο.
Στα της αγωνιστικής, λοιπόν, στον Α’ Όμιλο δεδομένης και της εξασφάλισης της ανόδου, ξεχωρίζουν οι μάχες για την παραμονή. Η Βέροια υποδέχεται την ΑΕΛ, ο Μακεδονικός τον Απόλλωνα Πόντου, ο Ηρακλής τον Ηρακλή Λάρισας, ενώ υπάρχει και το Θεσπρωτός-Νίκη Βόλου. Από εκεί και πέρα, ο Παναθηναϊκός Β’ φιλοξενεί την Αναγέννηση Καρδίτσας.
Στον Β’ Όμιλο την Παρασκευή (19/5) οι δύο προπορευόμενες έχουν εκτός έδρας μάχες, η μεν Athens Kallithea FC στην έδρα της Καλαμάτας (19/5, 16:00) και η δε Κηφισιά σ’ εκείνη της Παναχαϊκής (22/5, 15:15).
Στην προσπάθειά της για παραμονή, η Προοδευτική δοκιμάζεται στην έδρα της Επισκοπής, ενώ τη τη Δευτέρα υπάρχει και το ντέρμπι Ολυμπιακός Β’-ΑΕΚ Β’.
Οι βαθμολογίες:
Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής:
Α’ Όμιλος
Παρασκευή (19/5)
Βέροια Ν.Π.Σ-ΑΕΛ (15:15)
Παναθηναϊκός Β’-Αναγέννηση Καρδίτσας (16:00)
Μακεδονικός-Απόλλων Πόντου (16:00)
Θεσπρωτός-Νίκη Βόλου (16:00)
Αλμωπός Αριδαίας-ΠΑΟΚ Β’ (16:00)
Ηρακλής-Ηρακλής Λάρισας (16:00)
Δευτέρα (22/5)
Πανσερραϊκός-Διαγόρας (16:00)
Ρεπό: Απόλλων Λάρισας
Β Όμιλος
Παρασκευή (19/5)
Καλαμάτα-Athens Kallithea FC (16:00)
Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟ Ρουφ (16:00)
Ηλιούπολη-Αιγάλεω (16:00)
Χανιά-ΟΦ Ιεράπετρας (16:00)
Επισκοπή-Προοδευτική (16:00)
Δευτέρα (22/5)
Παναχαϊκή-Κηφισιά (15:15)
Ολυμπιακός Β’-ΑΕΚ Β’ (16:00)
Ρεπό: Ηρόδοτος
Το πρόγραμμα της επόμενης (27ης) αγωνιστικής:
Α’ Όμιλος:
Κυριακή (28/5)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Μακεδονικός
Διαγόρας-Παναθηναϊκός Β’
Ηρακλής Λάρισας-Πανσερραϊκός
ΠΑΟΚ Β’-Ηρακλής
Νίκη Βόλου-Αλμωπός Αριδαίας
Απόλλων Λάρισας-Θεσπρωτός
Απόλλων Πόντου-Βέροια
Ρεπό: ΑΕΛ
Β’ Όμιλος:
Κυριακή (28/5)
Athens Kallithea FC-Απόλλων Σμύρνης
Προοδευτική-Καλαμάτα
ΟΦ Ιεράπετρας-Επισκοπή
Κηφισιά-Χανιά
ΑΕΚ Β’-Παναχαϊκή
Ηρόδοτος-Ολυμπιακός Β’
ΠΑΟ Ρουφ-Ηλιούπολη
Ρεπό: Αιγάλεω.
Sport24
Πρόσφατα άρθρα
- SL2: Οι διαιτητές της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ (30-31/3) – Φωτιάς σε Παραλία
- SL2: Νέος γενικός διευθυντής ο Σταμούλης – Επιβεβαίωση Sportstonoto.gr
- 2η στον κόσμο η παραλία της Μπούκας στη Μεσσήνη!
- Αν είναι πια δυνατόν: Ρίψεις… ακοντίων σχολείων στην Παραλία, λίγο πριν το Καλαμάτα – Χανιά! (pics)
- ΠΑΕ Καλαμάτα: Τα εισιτήρια με τα Χανιά
- Το γήπεδο που θα λάβει χώρα ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας δεν έχει κάμερες…
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
Δες ακόμη…
-
Η Στήλη του Σωτήρη
/ 3 εβδομάδες agoΣταθάκης: “Θα σωθεί η Παναχαϊκή και του χρόνου άνοδος…”! (video)
Μεγάλη, “εφ’ όλης της ύλης” συνέντευξη παραχώρησε την Δευτέρα το βράδυ ο ισχυρός άνδρας...
By sportstonoto -
5' λεπτά κήρυγμα
/ 4 εβδομάδες agoΓεωργούντζος: “Πατρινό καρναβάλι” ο… Μπακογιάννης! (video)
Οργή και αγανάκτηση του Σωτήρη Γεωργούντζου μετά την σφαγιαστική διαιτησία του… Άγγελου Μπακογιάννη σήμερα ...
By sportstonoto