Super League 2 Boρράς: Ήττα ΠΑΟΚ Β’, γκέλα Ολυμπιακού Β’, διασυρμός πάλι Καβάλας… (+video)

Ο Απόλλων Λάρισας επέστρεψε από το 0-1 και προηγήθηκε 2-1 του Ολυμπιακού Β’, που κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις.

Μετά από 2/2 εντός έδρας στον 1ο όμιλο της Super League 2, ο Ολυμπιακός Β’ απειλήθηκε με την πρώτη του ήττα όμως τελικά πήρε ισοπαλία, 2-2, από τον Απόλλωνα στη Λάρισα.

Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα προηγήθηκε στο 29ο λεπτό με το πρώτο γκολ του Νίκολιτς με τα «ερυθρόλευκα», όμως η πίεση των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο είχε ως αποτέλεσμα πρώτα την ισοφάριση με τον Ζιάκα (75′) και εν συνεχεία την απόλυτη ανατροπή του σκηνικού με τον Γιαννίτση (88′).

Παρ’ όλα αυτά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το σθένος να φέρουν το ματς στα ίσα με τον Μαρίνο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, φτάνοντας έτσι τους επτά βαθμούς μετά από τρία ματς.

Οι Λαρισαίοι, από την άλλη, έχουν μόλις δύο.

Η Βέροια νίκησε εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ Β’ με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή και παραμένει στην πρώτη θέση του πρώτου ομίλου ενώ ο Ολυμπιακός Β’ βρέθηκε να χάνει μέχρι το 90+6′ όταν και ισοφάρισε τον Απόλλωνα Λάρισας σε 2-2.

Η Βέροια ήταν η μεγάλη νικήτρια της τέταρτης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο της Super League 2 καθώς κέρδισε εκτός έδρας και μάλιστα με ανατροπή τον ΠΑΟΚ Β’ με 2-1. Οι πρωτοπόροι παρέμειναν αήττητη και εξακολουθούν να βρίσκονται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός Β’ οδηγήθηκε στην πρώτη του γκέλα καθώς ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Απόλλωνα Λάρισας εκτός έδρας σε ένα ματς που κατάφερε να ισοφαρίσει στο 90+6′ με σκόρερ τον Μαρίνο.

Η Ξάνθη στο παιχνίδι με την Καβάλα δεν είχε δύσκολο έργο, όπως αναμενόταν, με τους γηπεδούχους να παίζουν με 10 παίκτες και τον 11ο να μπαίνει στο 20′ της αναμέτρησης με το τελικό 6-0 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα.

Η ΑΕΛ πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Πανσερραϊκού ενώ το ωραιότερο ματς της αγωνιστικής έως τώρα έγινε στο Βόλο με τον Ολυμπιακό Βόλου να παίρνει την πρώτη του νίκη με 3-2 επί του Απόλλωνα Πόντου.