Super League 2: Φοβερή ανατροπή ο Ιωνικός, νίκη και για Λεβαδειακό

Φοβερό ματς στα Τρίκαλα με τον Ιωνικό να ανατρέπει το εις βάρος του 2-0 και να φεύγει με τους τρεις πόντους!

Δεν χάρηκαν για πολλή οι παίκτες των Τρικάλων...

Σε ένα ματς που δεν θα ξεχαστεί εύκολα ο Ιωνικός επικράτησε με 2-3 στα Τρίκαλα του ΑΟΤ, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής της Super League 2. Σπουδαία νίκη για Λεβαδειακό (1-0 τον Εργοτέλη), “τρίποντο” και για Χανιά, Απόλλων Λάρισας.

Δείτε τα γκολ και τα highlights των αγώνων πατώντας ΕΔΩ!

Νίκη στα “σημεία” για Λεβαδειακό

Στη Λιβαδειά, ο τοπικός Λεβαδειακός επικράτησε με 1-0 του πρωτοπόρου Εργοτέλη, μειώνοντας στον ένα βαθμό την μεταξύ τους διαφορά. Οι “πράσινοι” ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο . Στο 26’ από λάθος του Μαζουλουξή, ο Μπιανκόνι πέτυχε το 1-0 και στο 30’ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι. Ο Εργοτέλης προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο, πιέζοντας για το γκολ της ισοφάρισης με τους Κόνραντ και Τσέλιο, χωρίς, ωστόσο, να τα καταφέρει.

Φοβερή ανατροπή για Ιωνικό
Απίστευτο ματς στα Τρίκαλα, όπου ο Ιωνικός πήρε στις καθυστερήσεις τη νίκη με 2-3 επί του τοπικού ΑΟΤ, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0! Στο 15’ ο Ελευθεριάδης ανατράπηκε από τον Γκίνη και ο Ριζογιάννης ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-0. Στο 26’ σε αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Σκόνδρας από κοντά πέτυχε το 2-0, με τον Ιωνικό να μην έχει τις απαντήσεις στο πρώτο μέρος. Στο 62’ ο Ρόλε με άπιαστο σουτ έξω από την περιοχή μείωσε σε 2-1 για τους «κυανόλευκους». Η πίεση του Ιωνικού συνεχίστηκε και στις καθυστερήσεις ο Μάναλης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2. Όμως το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κάστρο έδωσε τη νίκη στον Ιωνικό, γράφοντας το τελικό 2-3.

Ήττα-σοκ για Διαγόρα

Ο Απόλλων Λάρισας φρέναρε την πορεία του Διαγόρα, παίρνοντας τη νίκη με 1-0 μέσα στη Ρόδο. Οι «κυανέρυθροι» δεν είχαν πολύ καλή εικόνα και γνώρισαν την πρώτη τους εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα. Η ομάδα της Λάρισας είχε σε καλή μέρα τον Στέφανο Αθανασιάδη, ο οποίος στο 48’ είχε πλασέ στο δοκάρι, ενώ στο 52’ με κεφαλιά πέτυχε το γκολ για το 0-1. Ο Διαγόρας δεν κατάφερε να απαντήσει και ο Απόλλων πήρε μια σημαντική νίκη.

Δυσκολεύτηκαν, αλλά κέρδισαν τα Χανιά

Δυσκολεύτηκαν τα Χανιά, αλλά κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση του Καραϊσκάκη και να επικρατήσουν με 1-0. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο σε όλο το παιχνίδι, με τους Αρτινούς να παίζουν με δέκα παίκτες από το 25’, λόγω αποβολής του Ρουμπανγκούγκα με δύο κίτρινες. Ο Χουάντερσον είχε κατεβάσει ρολά, αλλά στο 74’ ο Διαμαντόπουλος με κεφαλιά στα… τυφλά πέτυχε το 1-0. Στο 78’ ο Καμαρά είχε σουτ στο δοκάρι για τους Χανιώτες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα (highlights):

ΠΑΕ Χανιά – Καραϊσκάκης Άρτας 1-0 (73′ Διαμαντόπουλος)

Τρίκαλα – Ιωνικός 2-3 (16′ Ριζογιάννης πεν, 27′ Σκόνδρας / 63′ Ρόλε, 90+1′ Μάναλης, 90+4′ Κάστρο)

Λεβαδειακός – Εργοτέλης 1-0 (26′ Μπιανκόνι)

Διαγόρας Ρόδου – Απόλλων Λάρισας 0-1 (52′ Αθανασιάδης)