Super League 2: Ο Απόλλων Λάρισας σόκαρε τον Ολυμπιακό Β – Ισόπαλη η ΑΕΚ Β με Εργοτέλη

Δείτε τα σημερινά (26/2) αποτελέσματα των αγώνων της 21ης αγωνιστικής της Super League 2.

Με αγώνες των ομάδων Β άνοιξε σήμερα η αυλαία της 21ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Στον Α’ όμιλο, ο Απόλλων Λάρισας πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 επί του Ολυμπιακού Β στο Ρέντη. Οι «ερυθρόλευκοι» πίεζαν ασφυκτικά την ομάδα της Λάρισας, με τον Φορτούνη να είναι ο… μαέστρος της επίθεσης. Μάλιστα, είχε δοκάρι στο 12’, ενώ στο 44’ δοκάρι είχε και ο Σουρλής. Η εικόνα αυτή συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο Απόλλων σε μια από τις ελάχιστες επιθετικές του ενέργειες βρήκε το γκολ με τον Λεμάνγκρ στο 74’.

Στον Β’ όμιλο, ΑΕΚ Β και Εργοτέλης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 στο «Ελ Πάσο». Η Ένωση μπήκε δυνατά και στο 16’ ο Τζούντα Γκαρσία με δυνατό σουτ από τα 30 μέτρα πέτυχε το 1-0. Στο 32’ ο Εργοτέλης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μπουτσάκη από τον Λάτσι, με τον Κόνραντ να ευστοχεί, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, χάθηκαν ευκαιρίες, αλλά δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ.