SL2: Σκόνταψε στα Χανιά η Κηφισιά, τριάρα ΟΦΙ σε Νότο

Η Κηφισιά παρέμεινε αήττητη μετά την ισοπαλία με τα Χανιά για την 12η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League 2. Άνετη επικράτηση του ΟΦ Ιεράπετρας απέναντι στην Επισκοπή.

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στα Χανιά και στην Κηφισιά στην Κρήτη, που έληξε 0-0 για την 12η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League 2. Η ομάδα των Βορείων προαστίων συνέχισε αήττητη, καθώς πριν από το ματς των Χανιών είχε μόνο νίκες. Βρίσκεται στην κορυφή με 25 βαθμούς, ενώ οι Κρητικοί είναι στην 8η θέση με 17.

Η Κηφισιά είχε την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα. Στο 64ο λεπτό ο Ταλάλ δοκίμασε το πόδι του εκτός περιοχής, με την μπάλα ωστόσο να σταματάει στο οριζόντιο δοκαρι.

Χανιά: Καλογεράκης, Ρότσα, Γιαμπερέ, Ιμεραλιλάι, Μπάτζιος, Καμαρά, Λεμονής, Μπουρσέλης, Τσέλιος, Μάναλης, Μανουσάκης.

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Μαζουλουξής, Βαφέας, Σωτηράκος, Προβυδάκης, Παπασάββας, Πέιος, Ποζατζίδης, Ταλάλ, Τετέι, Κουϊρουκίδης.

Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας 0-3

Ο ΟΦ Ιεράπετρας πήρε ένα σημαντικό διπλό στο Ρέθυμνο, καθώς επικράτησε 2-0 της Επισκοπής. Η ομάδα του Διγκόζη βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 24 πόντους, ενώ στην τελευταία θέση παρέμειναν οι Ρεθυμνιώτες.

Ο Ίτσιος άνοιξε το σκορ στο 68ο λεπτό, ενώ στο 74′ ο Βουό έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα τις καθυστερήσεις του αγώνα.

Επισκοπή: Ψαρράς, Πολίτης, Κούτσιας, Νταμπίζας, Κεφαλάς, Σκεντεράι, Κώτσιος, Εμπουέλε, Βουκελάτος, Κρίκλοου, Σταθόπουλος.

ΟΦ Ιεράπετρας: Κυρίτσης, Χρ. Καραγιάννης, Στάμου, Ίτσιος, Ντέτλερ, Τσορνομάζ, Κατάλντι, Μηλιώτης, Μούλερ (66′ Γκομοερβίγιε), Βουό, Μπλανκ Καζάου.

Ηλιούπολη – ΠΑΟ Ρουφ 3-1

Η Ηλιούπολη πέρασε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα του εμπόδιο του ΠΑΟ Ρουφ. Συγκεκριμένα, επικράτησε 3-1 για την 12η αγωνιστική του Β’ ομίλου και έφτασε τους 18 βαθμούς.

Ο Μπαστάκος άνοιξε το σκορ στο 21′ με πέναλτι, ενώ ο Τριανταφυλλάκος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 29′. Στο 34′ ο Μπαστακός πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα, ενώ ο Κυριαζής μείωσε στο 78′ με κεφαλιά.

Ηλιούπολη (Παντέλης): Πολίτης, Πολίμος (46′ Γεωργιάδης), Κωστόπουλος, Ανδρέου, Μουριέλ, Κρητικός, Γκοτσούλιας, Δημητριάδης, Τριανταφυλλάκος, Έμπερτ, Μπαστακός.

ΠΑΟ Ρουφ (Γκούμας): Κουνάδης, Δαλαμήτρας, Μκρτσιάν, Λαμπρίδης, Κατσούλης, Ζαχαρός, Καλλέργης, Μαρινάκης, Νιτσάκης, Φράγκος (14′ λ.τ Κυριαζής), Σμπώκος.

15. ΠΑΟ Ρουφ 0 (11 αγώνες).

*Εκκρεμεί η τύχη των αγώνων Athens Kallithea FC – Ολυμπιακός Β’ (7η αγωνιστική – αποχώρησαν στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι), ΠΑΟ Ρουφ – Επισκοπή (16η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής), Κηφισιά – Ηρόδοτος (16η – με το σκορ στο 2-0, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με έξι παίκτες), Ολυμπιακός Β’ – Κηφισιά (17η – αποχώρησαν στο 23’ οι γηπεδούχοι), Επισκοπή – Athens Kallithea FC (17η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής) και Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ (17η – παρατάχθηκαν με έξι παίκτες οι γηπεδούχοι).