Super League 2: Τριάρα η ΑΕΛ στην πρεμιέρα, ισόπαλος ο Ηρακλής με τον Αλμωπό στον Α’ όμιλο

Η ΑΕΛ μπήκε με το δεξί στον Α’ όμιλο της Super League επικρατώντας 3-0 του Ηρακλή Λάρισας. Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Αλμωπό.

Η ΑΕΛ ξεκίνησε δυναμικά τις υποχρεώσεις της στον Α’ όμιλο της Super League 2. Οι βυσσινί επικράτησαν 3-0 του Ηρακλή Λάρισας για την πρώτη αγωνιστική.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Γκουτσίδη ήταν ο Μάριος Όγκμποε, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 15′, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της ΑΕΛ. Στο 23ο λεπτό ο Παπαγεωργίου έκανε το 3-0.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΗ: Super League 2: Διπλό για Κηφισιά, Παναχαϊκή και ΟΦ Ιεράπετρας στον Β’ όμιλο

Δεν είχε νικητή το ματς του Ηρακλή με τον Αλμωπό Αριδαίας. Μάλιστα ο Γηραιός έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας λίγο πριν από το φινάλε, με το ματς να λήγει 1-1. Να σημειώσουμε ότι είχε σκοράρει ο Χρουσιέλ για τον Ηρακλή στο 16′, αλλά μετά από πολλές παλινωδίες του διαιτητή, το γκολ ακυρώθηκε!

Ο Πέττας άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό για τον Αλμωπό. Ωστόσο, ο Τότσκα με σουτ στο 86′ έδωσε την ισοπαλία στον Ηρακλή.

Θετικά ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στη Super League 2 και ο Μακεδονικός. Οι παίκτες του Αμανατίδη πήραν το τρίποντο με σκορ 2-0 χάρη στις εύστοχες εκτέλεση πέναλτι του Τσουκάνη στο 45ο και στο 80ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 66′.

Στο παιχνίδι που έκλεισε το πρόγραμμα της Κυριακής, ο Διαγόρας πήρε το διπλό στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου με 1-0

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής (Α’ όμιλος)
Βέροια – ΠΑΟΚ Β’ 1-1
Πανσερραϊκός – Θεσπρωτός 1-1
Απόλλων Πόντου – Διαγόρας 0-1
ΑΕΛ – Ηρακλής Λάρισας 3-0
Μακεδονικός – Νίκη Βόλου 2-0
Ηρακλής – Αλμωπός Αριδαίας 1-1
7/11 15:15 Παναθηναϊκός Β’ – Απόλλων Λάρισας

ΠΗΓΗ: SPORT24