Super League: Έμεινε στην τελευταία θέση ο Ιωνικός – Η βαθμολογία και το υπολειπόμενο πρόγραμμα

Δείτε όσα συνέβησαν στην πρεμιέρα της 7ης αγωνιστικής της Super League…

Mε δυο αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Super League, με το «κυρίως πιάτο» φυσικά να είναι την Κυριακή (09/10) μιας και παίζουν όλοι οι μεγάλοι, ενώ υπάρχει και το ντέρμπι ανάμεσα στον Άρη και την ΑΕΚ.

Έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, ο Βόλος έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Αγρίνιο, κερδίζοντας με 3-2 τον τοπικό Παναιτωλικό, σε αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν νωρίς με 2-0, με τους Λεβάν Σενγκέλια (4’) και Ναντρέι Νταγκό (16’), αλλά οι Θεσσαλοί βρήκαν απαντήσεις στα πρόσωπα των Τάσου Τσοκάνη (27’, 35’) και Γιώργου Κούτσια (78’). Σημαντικό ρόλο στην ανατροπή, πάντως, έπαιξε και η αποβολή του Νίκου Καρέλη (44’) με απευθείας κόκκινη.

Από εκεί και πέρα, στο 1-1 έμειναν στη Νίκαια Ιωνικός και Λαμία, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να πάρουν τη νίκη, ενώ η ομάδα της Φθιώτιδας έφυγε αήττητη από τη Νεάπολη. Προηγήθηκε στο σκορ, ήταν πιο συμπαγής στο πρώτο ημίχρονο, όμως, ο Ιωνικός τα έδωσε όλα στο δεύτερο 45λεπτο, ισοφάρισε και είχε τις φάσεις για ένα δεύτερο γκολ και για να πάρει τη νίκη.