Super League: Η βαθμολογία μετά την ισοπαλία στο ΑΕΚ – Παναθηναϊκός

Η ΑΕΚ έπιασε τον ΠΑΟΚ στη δεύτερη θέση μετά την ισοπαλία (1-1) στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Δείτε πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία των playoffs και των playouts της Super League.

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, καθώς οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ με τον Φεντερίκο Μακέντα, αλλά οι κιτρινόμαυροι ισοφάρισαν με τον Μάρκο Λιβάγια.
Η Ένωση έπιασε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας τον ΠΑΟΚ, ο οποίος στην αναμέτρηση που διεξήχθη νωρίτερα γνώρισε την ήττα (0-1) από τον Ολυμπιακό στην Τούμπα. Δείτε αναλυτικά τη βαθμολογία και το πρόγραμμα των δυο επόμενων αγωνιστικών με τις ημερομηνίες και ώρες διεξαγωγής των ματς.

Σάββατο 6 Ιουνίου

Άρης – ΟΦΗ 3-1 (42′, 73′ Μπρούνο Γκάμα, 80′ Κόρχουτ / 21′ Σακόρ)

Κυριακή 7 Ιουνίου

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-1 (23′ Ελ Αραμπί)

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 1-1 (75′ Λιβάγια / 65′ Μακέντα)

ΑΝΕΒΗΚΕ ΕΒΔΟΜΟΣ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ
Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ κόντρα στον Αστέρα με το γκολ του Ράντομιρ Μιλοσάβλιεβιτς, αλλά η ομάδα της Τρίπολης έφθασε στην ανατροπή και τη νίκη (1-2). Οι Αρκάδες ισοφάρισαν με την εκτέλεση πέναλτι του Χερόνιμο Μπαράλες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ πήραν το προβάδισμα (και το τρίποντο όπως αποδείχθηκε) με την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ στο 55ο λεπτό.

Οι κιτρινομπλέ με αυτή τη νίκη ανέβηκαν στην έβδομη θέση. Η πρώτη αγωνιστική των playouts ολοκληρώνεται τη Δευτέρα στη Λαμία με την ομάδα της Φθιώτιδας να υποδέχεται τον Παναιτωλικό. Υπενθυμίζεται ότι έχει αναβληθεί η αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Ατρόμητο. Δείτε αναλυτικά τη βαθμολογία και το πρόγραμμα των δυο επόμενων αγωνιστικών με τις ημερομηνίες και ώρες διεξαγωγής των ματς.