Super League: Η βαθμολογία των playoffs – Δηλώσεις (+vids)

Super League: Η βαθμολογία των playoffs μετά την ισοπαλία στο Ολυμπιακός – Άρης και την ολοκλήρωση της 2ης αγωνιστικής …

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Stoiximan Super League μετά την ολοκλήρωση της 2ης αγωνιστικής των playoffs του πρωταθλήματος και την ισοπαλία στο Ολυμπιακός – Άρης

Η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Άρη στο Καραϊσκάκης έκλεισε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2.

Νωρίτερα ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Βόλο στη Λεωφόρο, ενώ ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα στην Τούμπα, με την ΑΕΚ να επικρατεί 1-0 με γκολ του Αραούχο στο 80′.

Η βαθμολογία της Stoiximan Super League μετά την ισοπαλία στο Ολυμπιακός – Άρης SPORT24

Τα κριτήρια κατάταξης

• Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playoffs / Playouts αθροιστικά).
  • Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playoffs / Playouts αθροιστικά).
  • Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην Κανονική Περίοδο του Πρωταθλήματος.