Χωρίς κατηγορία

Super League: Η βαθμολογία των playoffs μετά την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής των playoffs (+videos)

Ολοκληρώθηκε η πέμπτη αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League με τη νίκη της ΑΕΚ επί του Ολυμπιακού και την Ένωση να παραμένει δεύτερη πίσω από τον Παναθηναϊκό.

Η ΑΕΚ κέρδισε 3-1 τον Ολυμπιακό στο “Γ. Καραϊσκάκης”,με γκολ από τους Γκατσίνοβιτς, Γκαρσία και Μάνταλο και παραμένει στη δεύτερη θέση, πίσω από τον Παναθηναϊκό με την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League με τις δύο ομάδες να έχουν 72 βαθμούς αλλά τους πράσινους να είναι στην κορυφή.

Η βαθμολογία πέντε στροφές πριν το τέλος των Playoffs

Νωρίτερα ο Παναθηναϊκός είχε πάρει ένα σπουδαίο διπλό στην Τούμπα επικρατώντας με 2-1 του ΠΑΟΚ, έφτασαν στους 72 πόντους και παραμένουν στην κορυφή. Στους 61 πόντους και στην τέταρτη θέση βρίσκεται ο Δικέφαλος.

Στο πρώτο ματς της αγωνιστικής, ο Άρης νίκησε 3-0 τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό Στάδιο και έφτασε τους 44 βαθμούς στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Τα κριτήρια κατάταξης

• Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playoffs / Playouts αθροιστικά).
  • Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playoffs / Playouts αθροιστικά).
  • Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην Κανονική Περίοδο του Πρωταθλήματος.