fbpx
Connect with us

Μπάσκετ

Τα αποτελέσματα των αγώνων Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών Μπάσκετ

Τα αποτελέσματα των αγώνων Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών Μπάσκετ

Μπασκετική αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο με τους αγώνες Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών.

Αναλυτικά:

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και το πρόγραμμα για τη συνέχεια:

Παγκράτι-Ανατόλια 85-78
Διαιτητές :Δολγύρας-Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 22-17, 40-38, 60-56, 85-78
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 5, Μαγιντόμπε 4 (1), Κούτρας, Κατωπόδης 13 (3), Λυτόπουλος 6, Φωτίου 9 (1), Τζατζάς 5 (1), Δερμιτζάκης 26 (4), Δόξας 3, Ροδοστόγλου 12 (1), Μπένος 2.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 5, Στεφανίδης, Αμπατζάς 5 (1), Αράπης, Γαλανίδης 15 (3), Κωνσταντινίδης 2, Ξενιτίδης 2, Κιγμετόγλου 8, Ζώτος 4, Μπρόζος 13 (2), Καραποστόλου 24 (4).

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Καβάλα 90-69
Διαιτητές: Παντελίδης-Μαλαμάς-Κοτσιμπός
Δεκάλεπτα: 23-21. 44-43, 66-60, 90-69
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Νίκου 4, Νοέας 9, Μάρτζος 9 (2), Καραλής, Κόκκαλης 11 (1), Τσιώκος 21, Μοτσενίγος 17 (4), Καρασταμάτης, Παπαδολίας 6, Κουκάς 3 (1), Περσίδης 6, Μαχαίρας 4
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 9, Μίτροβιτς 10 (1), Παπαζούδης, Καμαράς 10 (1), Ναούμης 9 (1), Προδρόμου 13 (1), Σταματογιάννης 2, Κουμλελής 13, Τιρεκίδης, Φλιάτης, Παππάς 3

Τα ζευγάρια στους «16» (Τετάρτη 3/10/2018) 
47. Ρέθυμνο-Κύμη
48. Ολυμπιακός-Χολαργός
49. Παγκράτι-Παναθηναϊκός
50. Προμηθέας Πατρών-Άρης
51. Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου
52. Κολοσσός Ρόδου-Λαύριο
53. ΠΑΟΚ-Πανιώνιος
54. Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΑΕΚ
*Το ακριβές πρόγραμμα θα ανακοινωθεί προσεχώς. 

Προημιτελική Φάση (Σάββατο 3 ή Κυριακή 4/11/2018)
55. Νικητής Α47 – Νικητής Α51
56. Νικητής Α53 – Νικητής Α54
57. Νικητής Α50 – Νικητής Α49
58. Νικητής Α48 – Νικητής Α52

 

Άνοιξε σήμερα η αυλαία της 1ης Αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Γυναικών.

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Παναθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου 65-57

Τερψιθέα Γλυφάδα-Πελασγός 65-47

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ 66-41

Αμύντας-Ηλιούπολη –

*Οι αγώνες  Αγ. Παρασκευή – Αρκάδι και Μελίσσια – Χανιά αναβλήθηκαν, καθώς οι φιλοξενούμενες ομάδες δεν μπόρεσαν λόγω της κακοκαιρίας να ταξιδέψουν από την Κρήτη για την Αθήνα.

Παναθηναϊκός – Φάρος Κερατσινίου 65-57
Διαιτητές: Γιακείμη-Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 17-14, 37,25, 56-37, 65-57
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Εζέτζα 12, Καλαμπάκου 14 (1 τρ.) , Μούλη 10, Μούτσα, Βασιλάκη, Ακρίβου 5 (1 τρ.), Αρβανίτη, Ευαγγελάτου 5 (1 τρ.), Κασδαγλή 3,Κοιλιά Ν., Σιγάλα 2, Σλούκα 14 (2τρ.)
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Κοτζαϊτση, Ταντουρόφσκα 17 (4 τρ.), Καρακασίδου 17 (1τρ.), Ισκιόγλου 16 (2 τρ.), Κουτσοδήμου, Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 4, Κούρπα 3 (1 τρ.).

Τερψιθέα Γλυφάδας– Πελασγός 65-47
Διαιτητές: Ασημακάκη , Χαϊνά
Δεκάλεπτα : 18-11,37-25, 50-37, 65-47
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βασιλάκος, Τάσος) : Κορδαλή 3, Οικονομάκη Κλ. 10, Καναβάρου Αν. Φλώκα, Καβακίδου , Λαμπράκη Δ. 5, Καναβάρου Αθ. 9, Μαργαρίτη 1, Λαμπράκη Μ. 3, Καπνιάρη 8, Οικονομάκη Ζ. 5, Μυλωνάκη 21(2)
ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ (Τσατσουλής, Μανιάτη): Χρανιώτη 2, Μανιατά, Τσουκαλά 18, Θάνου 4(1) , Σεφέρου, Αγγελοπούλου, Ντάρλα 2, Τσιντώνη 2, Λύκου 4, Δουκούρη 6(2), Μιχολιά, Καντέλη 9

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη 43-66

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολυμπιακός Βόλου 74-36

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος  75-50

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41

Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς  42-66

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ολυμπιακός Βόλου 74-36
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα:25-2, 40-13, 54-23, 74-36
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Κανέλογλου 4, Εμμανουηλίδου 3(1), Κωστανάκη 3, Τσαλή 3, Πασιούδη 8, Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 8, Τζίκου 6, Τζιότζιου 24, Τσελεμπή 8, Νάστου 4.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Αρτεμισίου): Αρτεμισίου 12, Κανελλοπούλου 4, Λιόλιου 4, Τζανετοπούλου, Παρασχάκη 7(1), Γκέτσιου 2, Γκρίνια, Σιουμουρέκη 2, Στάμου 5.

Πανσερραϊκός – Αστέρας Ιπποδρομίου/Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη 43-66
Διαιτητές: Λάλα – Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 14-24, 19-39, 28-50, 43-66
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου 11, Χύσα 3(1), Τσάντα 3(1), Βλάχβεη 1, Πελτέκη 11(1), Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου 4, Θανοπούλου 6(2), Δαμιανάκου, Νασιάκου, Κεφάλα, Μίχου.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ E ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ (Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 8(2), Φόρογλου 2, Νάκη 5(1), Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη 13(3), Μπαλλά 10, Βασιλειάδου 10(1), Ζαμπουρίδου 6, Παπαδοπούλου 7, Αναγνώστου 2, Μπαρμπαλιού, Καζαντζή Σπ.

Αρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 12-7, 22-24, 41-39, 51-46
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 7(1), Γράψα 4, Λάλου 2, Τζιαμπάζη, Μαργαρίτη 6(1), Παπαϊωάννου 4, Βεντούρα 6, Σακουλάκη 13, Βατσιτσίδου 7(1), Ευσταθίου 2.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4(1), Σαρηγιαννίδου Κ. 17, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 10, Πάφη, Ξανθοπούλου 6(1), Ντάλα 9, Μπουκουβάλα.

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 42-66
Διαιτητές: Τσάλας-Μπούγκλος Ι.
Δεκάλεπτα: 8-21, 22-36,  28-55, 42-66
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 9, Σολωμού 7, Σουλιώτη 2, Λιάσκου 2, Σκαρλή, Πατούνη 7(1), Μπενέκη Μ. 2, Μπενέκη Χ. 13(1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης-Καρακασίδου): Σιφναίου 2, Καραβέλη 3(1), Δέλλιου, Ιγγλέζου 8(2), Οικονόμου 3(1), Γκομπεντζισβίλι 8, Κουλουμπή 7(1), Γιαννουσίου 5, Τράντα 13(3), Διαμαντίδου 3(1), Καϊμακτσή 6, Γκλεζάκη 8.

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος  75-50
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 21-13, 32-23, 52-36, 75-50
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 23(1), Αντωνιάδου Σ. 5(1), Κιλαζίδου 10(1), Γιαννοπούλου 16, Αθανασιάδου, Γράψα 9(2), Αθανάτου Αρ., Σιδηροπούλου 11, Μπαξεβάνου, Μπαχαρίδου 1, Θωμά, Νικολαϊδου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Κιολέογλου 2, Χρυσοστομίδου 14(1), Ζουγκουρίδου 5(1), Γκρίτζαλη 4, Καρανικόλα, Λάππα 7, Μπαγκλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα 8, Καρατάσιου 3, Παντζιαλά, Δημητριάδου 1.

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41
Διαιτητές: Λυγούρας-Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 23-12, 44-23, 70-31, 93-41
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 9(1), Αρσένογλου 6, Ζωγράφου 2, Κατσαμούρη 16, Τσαμπούρη 8, Καραμπατζάκη 14, Παπαρδέλα 7(1), Τζήμου 4, Φλώρου 17, Πλουμπή 2, Κωτούλα 8.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατζά): Τερτλίδου 4, Φούντα 2, Καριώτη 5, Δημούδη 2, Καρατζά 7, Παλλάδα 3, Μαμαλίγκατζη 4, Ντελή 5, Βαρσάμη 4, Κολοκυθά 2, Αθανασιάδου 3.

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Μπάσκετ