fbpx
Ακολουθήστε μας

Ποδόσφαιρο

Τα ματς της Τετάρτης του Κυπέλλου Ελλάδας και τα ζευγάρια της Β’ φάσης

Ο ηρωικός Παναργειακός, όπως παρατάχθηκε σήμερα, χωρίς ούτε μία προπόνηση και με 11 παίκτες στη Θήβα!

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίζεται την Τετάρτη η αγωνιστική δράση για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας!

 

Κύπελλο Ελλάδας – 1η φάση

Κυριακή 25/8 – 17:00

1η Ζώνη

Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) – *Πανδραμαϊκός (Δράμας) ΜΑΤΑΙΩΣΗ
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- *Αετός Ορφανού (Καβάλας) 0-7 ΤΕΛΙΚΟ
*Πανσερραϊκός (Σερρών)– Ορφέας Ξάνθης (Ξάνθης) (1-1 κ.δ – 2-2 ΠΑΡΑΤΑΣΗ) 4-3 ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΕΛΙΚΟ

2η Ζώνη

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου (Κιλκίς) – *ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας) 0-4 ΤΕΛΙΚΟ
*Μακεδονικός Φούφα (Κοζάνης) – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς) (2-2 κ.δ) 3-2 ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΕΛΙΚΟ
Εδεσσαϊκός (Πέλλας) – *Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας) 1-2 ΤΕΛΙΚΟ

3η Ζώνη

*Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας) 3-1 ΤΕΛΙΚΟ (Σάββατο 24/8-17:00)
*Θιναλιακός (Κέρκυρας) – Ποταμιά (Ευρυτανίας) 2-1 ΤΕΛΙΚΟ (16:30)
*Ελασσόνα (Λάρισας) – Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας) (0-0 κ.δ) 4-2 ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΕΛΙΚΟ
*Αταλάντη (Φθιώτιδας) – Μετέωρα (Τρικάλων) 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

4η Ζώνη

Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) – *Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας) 0-1 ΤΕΛΙΚΟ(16:00)
*Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) – Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλοακαρνανίας) 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
*Δόξα ΑΟ (Άρτας) – Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου) 2-0 ΤΕΛΙΚΟ (Τετάρτη 28/8-16:00)
Καλαμάτα (Μεσσηνίας) – Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας) ΑΝΑΒΟΛΗ

5η Ζώνη

*ΠΣ “Η Σπάρτη” (Λακωνίας) – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου) 2-0 ΤΕΛΙΚΟ (16:00)
*Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) – Λεωνίδιο (Αρκαδίας) 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
*ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας)– Παναργειακός (Αργολίδας) 5-0 ΤΕΛΙΚΟ (Τετάρτη 28/8-17:00)
Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) – Αιολικός (Λέσβου) ΑΝΑΒΟΛΗ

6η Ζώνη

Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) – *Εθνικός (Πειραιά) (2-2 κ.δ) 2-3 ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΕΛΙΚΟ
*Επισκοπή (Ρεθύμνου) – Ατσαλένιος (Ηρακλείου) 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) – *ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων) 0-3 ΤΕΛΙΚΟ
*Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) – Ηλυσιακός (Αθηνών) 3-0 ΤΕΛΙΚΟ (Τετάρτη 28/8-17:00)

 

*Σε παρένθεση οι ΕΠΣ στις οποίες ανήκουν οι ομάδες.
*Οι αναμετρήσεις είναι νοκ άουτ και με αστερίσκο είναι οι ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του θεσμού.

 

Τα ζευγάρια της 2ης φάσης 

Δείτε πως έχει διαμορφωθεί μέχρι τώρα το πρόγραμμα της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Κύπελλο Ελλλάδας – 2η φάση
Κυριακή 1/9 – 16:30

ΠΟ Ελλασόνας-Τηλυκράτης Λευκάδας (Σάββατο 31/8-16:30)
Πανσαμιακός Βαθύλλου ή Αιολικός-ΠΑΣ Κόρινθος
ΑΠΟ Αταλάντη-Καλαμάτα ή Ατρόμητος Πατρών
ΠΣ “Η Σπάρτη”-ΑΟ Υπάτου
Πανθηραϊκός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Επισκοπής-Εθνικός
Πανδραϊκός-Μακεδονικός Φούφα
Αετός Ορφανού-Θερμαϊκός Θέρμης
Ξενοφών Κρεστενών-Δόξα ΑΟ Άρτας
Θιναλιακός-Απόλλων Ευπαλίου
ΑΕ Καρίτσας-Πανσερραϊκός (20:00)

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    ΚΩΣΤΑΣ-ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ

    28 Αυγούστου 2019 at 20:03

    Και οιπαιχταραδες….της Υπατης εβαλαν 5 γκολ;;Μπραβο ρε τυραδες απο την Υπατη, εισαστε ομαδαρα…..!! Τυραδες εχει ο καιρος γυρισματα…

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Ποδόσφαιρο