fbpx
Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Τα τελικά αποτελέσματα όλης της Γ’ Εθνικής (13/1)

Δείτε πως διαμορφώθηκαν τα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής σε όλη τη Γ’ Εθνική.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης επικράτησε 2-0 του Αλέξανδρου Κιλκίς και συνεχίζει να προπορεύεται, ενώ η Καβάλα νίκησε 1-0 τον Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Στον 2ο όμιλο, ο Άρης Παλαιοχωρίου έμεινε στο 2-2 στην Αγκαθιά απέναντι στη Νίκη, ενώ η Τρίγλια επικράτησε 2-1 του ΠΑΟ Κουφαλίων.

Στον 3ο όμιλο, ο Μακεδονικός Φούφα νίκησε με ανατροπή στη Λευκάδα 2-1 τον Τηλυκράτη, ενώ ο Κρόνος Αργυράδων «κόλλησε» στο 0-0 με τον Θεσπρωτό.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου επιβλήθηκε 4-1 του Οικονόμου Τσαριτσάνης, ενώ η Νίκη Βόλου πέρασε νικηφόρα από την Αγριά με το 2-0 επί του Θησέα.

Στον 5ο όμιλο, ο ΟΦ Ιεράπετρας επικράτησε 2-1 της Επισκοπής και εκμεταλλεύτηκε το 1-1 του Εθνικού με την Προοδευτική. Ο Ιωνικός συνέχισε την αντεπίθεσή του και νίκησε 2-1 την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ στα Χανιά. Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος πέρασε νικηφόρα από την Παλλήνη, καθώς επικράτησε 2-0 της τοπικής ομάδας, ενώ ο Πανηλειακός έμεινε στο 0-0 με τη Θύελλα Ραφήνας.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω διέλυσε με 6-0 τον Απόλλωνα στην Ερέτρια, ενώ ο Ηλυσιακός έμεινε στο 2-2 με τους Αγίους Αναργύρους.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα επικράτησε άνετα 2-0 της Ένωσης Λέρνας, ενώ ο Παναργειακός στραβοπάτησε, μένοντας στο 1-1 με τον Αμβρυσσέα Διστόμου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Νέστος Χρυσούπολης-Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0
Καβάλα-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Ορφέας Ξάνθης-Αετός Ορφανού 1-2
Ασπίδα Ξάνθης-Κεραυνός Πέρνης 0-3
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Άρης Αβάτου 1-2
ΠΑΟΚ Κοσμίου-Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2
ΑΕ Καλαμπακίου-Πανσερραϊκός (16/01)

2ος όμιλος
Νίκη Αγκαθιάς-Άρης Παλαιοχωρίου 2-2
ΠΟ Τρίγλιας-ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1
Μακεδονικός-Αλμωπός Αριδαίας 0-0
Αγροτικός Αστέρας-Μελιτέας Μελίτης 2-1
Εδεσσαϊκός-Ολυμπιακός Κυμίνων (16/01)
Ερμής Αμυνταίου-ΑΠΕ Λαγκαδά (16/01)
ΑΣ Γιαννιτσά-Βέροια (16/01)

3ος όμιλος
Τηλυκράτης-Μακεδονικός Φούφα 1-2
Κρόνος Αργυράδων-Θεσπρωτός 0-0
Θρίαμβος Σερβιανών-Αχέρων Καναλακίου 1-0
Ναυπακτιακός Αστέρας-Μακεδονικός Σιάτιστας 5-0
Σούλι Παραμυθιάς-Γρεβενά Αεράτα 3-0
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

4ος όμιλος
Ολυμπιακός Βόλου-Οικονόμος Τσαριτσάνης 4-1
Θησέας Αγριάς-Νίκη Βόλου 0-2
ΑΟ Στυλίδας-ΑΟ Σελλάνων 0-1
Φωκικός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1
ΑΣ Μετέωρα-Αστέρας Ιτέας (16/01)
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΓΣ Αλμυρού (16/01)
Πιερικός-Απόλλων Μακρυχωρίου (16/01)

5ος όμιλος
ΟΦ Ιεράπετρας-Επισκοπή 2-1
Προοδευτική-Εθνικός 1-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Ιωνικός 1-2
Κερατσίνι-Ατρόμητος Πειραιά 3-1
Γιούχτας-ΑΕ Νεάπολης αναβλ.
Ατσαλένιος-Παλαιόχωρα (14/01)
Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος όμιλος
Παναιγιάλειος-Διαγόρας 0-2 (12/01)
ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας Βραχνέικων 2-1
Παλληνιακός-Ιάλυσος 0-2
Πανηλειακός-Θύελλα Ραφήνας 0-0
Αστέρας Αμαλιάδας-Νίκη Τραγανού 0-2
Φοίβος Κρεμαστής-Πανμοβριακός 0-2
Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος όμιλος – 13η αγωνιστική
Πανθηραϊκός-Άγιος Ιερόθεος 1-0
Απόλλων Ερέτριας-Αιγάλεω 0-6
Άγιοι Ανάργυροι-Ηλυσιακός 2-2
Καλλιθέα-Αιολικός 0-0
Χαραυγιακός-Θύελλα Καμαρίου 2-0
ΠΑΣ Κόρινθος-ΑΟ Χαλκίδας 1-0

8ος όμιλος
Καλαμάτα-Ένωση Λέρνας 2-0
Παναργειακός-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1
Ασπρόπυργος-Αστέρας Βλαχιώτη 1-0
ΑΟ Κατασταρίου-Μανδραϊκός 1-0
ΑΕ Πελλάνας-Πάμισος 3-1
ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Εικοσιμίας αναβλ.
Παναρκαδικός-ΑΕ Ερμιονίδας αναβλ.

onsports

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική