fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Τα τελικά όλης της Γ’ Εθνικής

Τα τελικά όλης της Γ’ Εθνικής

Δείτε πώς διαμορφώθηκαν τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου στη Γ’ Εθνική.

Πολλά γκολ και αρκετές ανατροπές σημειώθηκαν στα παιχνίδια της Γ’ Εθνικής το Σάββατο.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης επικράτησε 1-0 του Αετού Ορφανού στην Καβάλα, ενώ ο Πανσερραϊκός διέλυσε με 7-0 της Δόξας Θεολόγου.

Στον 2ο όμιλο και την 11η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας επιβλήθηκε 4-0 του Θερμαϊκού Θέρμης, ενώ η Αναγέννηση Γιαννιτσών νίκησε 3-0 τον ΠΑΣ Φλώρινα.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός πέρασε νικηφόρα από την Καλαμπάκα, επικρατώντας 1-0 των Μετεώρων, ενώ ο Οικονόμος Τσαριτσάνης νίκησε 1-0 τον ΑΟ Σελλάνων.

Στον 4ο όμιλο, Μακεδονικός Φούφα και Αχέρων Καναλακίου έμειναν στο 0-0, ενώ η ΑΕ Μεσολογγίου νίκησε 3-1 την Αναγέννηση Άρτας.

Στον 5ο όμιλο, ο Άγιος Ιερόθεος κράτησε στο 0-0 την Καλλιθέα, ενώ Εθνικός και Ακράτητος αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Στον 6ο όμιλο, ο ΑΟ Υπάτου επιβλήθηκε 5-0 του Αήττητου Σπάτων, ενώ η Ρόδος επικράτησε 1-0 της Νέας Αρτάκης.

Στον 7ο όμιλο, το Τσιλιβί αναδείχτηκε ισόπαλο 2-2 με το Ναύπλιο, ενώ χωρίς νικητή (1-1) έληξε και το παιχνίδι της Σπάρτης με τον Πανγυθεατικό.

Στον 8ο όμιλο, το ντέρμπι Ηρόδοτος-Επισκοπή έληξε ισόπαλο 2-2, ενώ ο Γιούχτας επιβλήθηκε 4-1 του Ρεθυμνιακού εκτός έδρας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Πανσερραϊκός – Δόξα Θεολόγου 7-0
Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης 0-1
Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης 1-1
Άρης Αβάτου – Πανδραμαϊκός 2-3
Ένωση Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Νέου Ζυγού 2-0
Κεραυνός Πέρνης – Κιλκισιακός 1-1
Ρεπό: Δόξα Κάτω Καμήλας

2ος όμιλος – 11η αγωνιστική
ΠΟ Ν. Καλλικράτειας-Αγροτικός Αστέρας 1-2
Μ. Αλέξ. Τρικάλων-Θύελλα Σαρακηνών 2-1
Αλμωπός Αριδαίας-Θερμαϊκός Θέρμης 4-0
Ποσειδών Μηχανιώνας-Νίκη Αγκαθιάς 1-1
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΠΑΣ Φλώρινα 3-0
ΑΟ Σειρήνα-Εδεσσαϊκός 0-3 α.α.
Μακεδονικός-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: Αστραπή Μεσοποταμίας

3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα – Πιερικός 0-1
Αλμυρός – Ηρακλής Λάρισας 3-2
ΑΟ Σελλάνων – Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-1
Δίας Δίου – Θησέας Αγριάς 3-1
Ποταμιά – Ατρόμητος Παλαμά 0-2
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Διγενής Νεοχωρίου 1-1
ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη 2-0

4ος όμιλος
Απόλλων Ευπαλίου – Θιναλιακός 0-3
ΑΕ Λευκίμμης – ΠΑΣ Πρέβεζα 0-0
Τηλυκράτης – Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1
Σούλι Παραμυθιάς – Αστέρας Ιτέας 2-0
ΑΕ Μεσολογγίου – Αναγέννηση Άρτας 3-1
Μακεδονικός Φούφα – Αχέρων Καναλακίου 0-0
ΑΟ Ανατολής – ΑΕΠ Καραγιαννίων 0-1

5ος όμιλος
ΑΟ Αγίου Ιερόθεου – Καλλιθέα 0-0
Ερμής Κορυδαλλού – Άγιοι Ανάργυροι 1-0
Φωστήρας – Ηλυσιακός 0-1
Κηφισιά – Θύελλα Καμαρίου 1-2
Εθνικός – Ακράτητος 1-1
ΑΟ Πανθηραϊκός – Κερατσίνι 0-0 τελ.
Άνω Μερά – ΑΕ Μοσχάτου (17/11, 14:30)

6ος όμιλος
Παλληνιακός – ΑΕΚ Τρίπολης 2-0
Θύελλα Ραφήνας – Μαρκό 0-3
ΑΟ Υπάτου – Αήττητος Σπάτων 5-0
Κόρινθος 2006 – Αχαρναϊκός 1-0
Ρόδος – ΑΟ Νέας Αρτάκης 1-0
Παναρκαδικός – Αιολικός (17/11, 13:00)
Ρεπό: ΠΑΣ Κιθαιρών

7ος όμιλος
Παναργειακός – ΑΠΣ Ζάκυνθος 0-0
ΠΣ Σπάρτη – Πανγυθεατικός 1-1
Θύελλα Πατρών – Πανηλειακός 0-0
ΑΟ Διαβολιτσίου – ΑΕ Ερμιονίδας 1-0
ΑΟ Τσιλιβί – Ναύπλιο 2017 2-2
ΠΑΟ Βάρδας – Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-1
Αστέρας Βλαχιώτη – Διαγόρας Βραχνέικων 1-1

8ος όμιλος
ΑΟ Πόρου – ΑΟ Αγίου Νικολάου 0-1
Πανακρωτηριακός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-0
Ρεθυμνιακός – Γιούχτας 1-4
Ηρόδοτος – ΑΟ Επισκοπής 2-2
Ρεπό: Ατσαλένιος.

onsports

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική