Μεσσηνία

“Θύελλα” η Μερόπη Οιχαλίας 5-2 τον Αστέρα Βαλύρας

Νίκη με το ευρύ σκορ 2-5, επί του άλλοτε κραταιού Αστέρα Βαλύρας,  πέτυχε η Θύελλα Μερόπης στην Σαββατιάτικη εκτός έδρας  απογευματινή γειτονική συνάντηση για την 4η αγωνιστική στο 2ο όμιλο της Β΄ Μεσσηνίας!

Σκόρερ για τους νικητές ο Διαβολιτσαίος Βασίλης Διαγούπης στο 5΄ & στο 47΄, Γρηγόρης Ζάγουρας στο 13΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι, Ηλίας Μουρούσιας  στο 56΄ & στο  88ο λεπτό ο 15χρονος και πολλά υποσχόμενος  Γιάννης Μπούζας (σ.σ. γιος του βετεράνου άσου της Μαύρης Θύελλας Γιώργου Μπούζα) το τελικό 2-5, ενώ για τους γηπεδούχους  και τα δυο τέρματα σημείωσε ο Θάνος Μπούτρος 44ο και στο  81ο λεπτό. Επίσης οι «κιτρινόμαυροι» της Ιθώμης είχαν και δυο δοκάρια στην εστία του νεαρού πορτιέρο Παύλου Σουλαντίκα με τους Τσέτσο και Μπούτρο.

Διαιτησία: Εύκολο έργο είχε ο έμπειρος ρέφερι των εθνικών κατηγοριών Νίκος Γκούμας, με τους συνεργάτες του Ν. Γάκης και Καμάϊ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Μανιάτης,  Δουλάμης, Καυκούλας, Σιάγκρης,  Πανταζής,  Ανδριανόπουλος (73΄ Τριανταφυλλάκης),  Γιάννης Μαυροειδής  (37΄λ.τ. Γιώργος Σ. Μακρής), Τσέτσος (77΄ Μπαλτάς), Στρατής, Μπούτρος, Θ. Καυκούλας (63΄Βλαχογιαννόπουλος).

Α.Σ ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ/ΟΙΧΑΛΙΑΣ: Παύλος Σουλαντίκας, Χαραλαμπόπουλος, Βασίλης Διαγούπης, Δαβίλας (51 Τασιόπουλος), Κυρκιλής (46΄Σταθούλης), Γρηγόρης Ζάγουρας, Δημητρόπουλος (60΄Γιάννης Μπούζας, Γεωργόπουλος (67΄Poυσιας) Κατσιμπάρος , Ηλίας  Μουρούσιας και Zylfo