Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων της 10ης αγωνιστικής στους 8 ομίλους της Γ’ Εθνικής.
Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός επικράτησε 2-0 του ΑΟ Σελλάνων στο ντέρμπι κορυφής, ενώ τα Μετέωρα νίκησαν 2-1 τον Αλμυρό εκτός έδρας. Στον 4ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου πήρε τη νίκη με 1-0 επί του Θιναλιακού, ενώ η ΑΕΠ Καραγιαννίων επικράτησαν 2-0 του Απόλλωνα Ευπαλίου.
Στον 5ο όμιλο, ο Πανθηραϊκός «σόκαρε» την Καλλιθέα, επικρατώντας 1-0 στο φινάλε, σε παιχνίδι που έγινε στη Λεωφόρο, ενώ Μοσχάτο και Εθνικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Στον 6ο όμιλο, η Νέα Αρτάκη επικράτησε 2-1 του Παναρκαδικού με ανατροπή, ενώ ο Κιθαιρών Καπαρελίου νίκησε 1-0 τον Αιολικό.
Στον 7ο όμιλο, το Ναύπλιο 2017 επικράτησε 3-0 του Διαγόρα Βραχνέικων, ενώ η Θύελλα Πατρών πήρε το «τρίποντο» με 2-0 από την ΠΣ Σπάρτη. Τέλος, στον 8ο όμιλο, η Επισκοπή συνέχισε την τρελή της πορεία, παίρνοντας τη νίκη με 2-0 από τον Ατσαλένιο, ενώ ο Ηρόδοτος με υπηρεσιακό τεχνικό, έμεινε στο 1-1 με τον Πανακρωτηριακό.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Αετός Ορφανού 2-1
Νέστος Χρυσούπολης-Πανσερραϊκός 0-5
Ορφέας Ξάνθης-Άρης Αβάτου 1-2
Πανδραμαϊκός-Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-0
Δόξα Κάτω Καμήλας-Κιλκισιακός 3-1
Ηρακλής Ζυγού-Κεραυνός Πέρνης 0-0
Ρεπό: Δόξα Θεολόγου
2ος όμιλος – 12η αγωνιστική
Εδεσσαϊκός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 2-0
Αγροτικός Αστέρας-Μακεδονικός 0-2
Αστραπή Μεσοποταμίας-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-7
Θερμαϊκός Θέρμης-ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΑΣ Φλώρινα 2-0
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.
Άρης Παλαιοχωρίου-Αλμωπός Αριδαίας 0-3 α.α.
Ρεπό: Θύελλα Σαρακηνών
3ος όμιλος
ΓΣ Αλμυρού-ΑΣ Μετέωρα 1-2
Πιερικός-ΑΟ Σελλάνων 2-0
Ηρακλής Λάρισας-Δίας Δίου 1-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΟ Ποταμιάς 1-0
Θησέας Αγριάς-Διαγόρας Στεφανοβικείου 3-0
Ατρόμητος Παλαμά-ΑΠΟ Αταλάντη 1-0
Διγενής Νεοχωρίου-ΑΕ Καρίτσας 2-0
4ος όμιλος
Αστέρας Ιτέας-ΑΕ Λευκίμμης 0-2
Αναγέννηση Άρτας-Μακεδονικός Φούφα 1-0
ΠΑΣ Πρέβεζα-ΑΟ Ανατολής 0-0
Αχέρων Καναλακίου-Θιναλιακός 1-0
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Απόλλων Ευπαλίου 2-0
Σούλι Παραμυθιάς-Τηλυκράτης 1-0
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΕ Μεσολογγίου 2-1
5ος όμιλος
Θύελλα Καμαρίου-Ακράτητος 4-3
Ηλυσιακός-Άνω Μερά 0-0
Ερμής Κορυδαλλού-Άγιος Ιερόθεος 1-3
Καλλιθέα-Πανθηραϊκός 0-1
Άγιοι Ανάργυροι-Φωστήρας 0-0
Κερατσίνι-Κηφισιά 1-2
Μοσχάτο-Εθνικός 1-1
6ος όμιλος
Κιθαιρών Καπαρελλίου-Αιολικός 1-0
Νέα Αρτάκη-Παναρκαδικός 2-1
Θύελλα Ραφήνας-Παλληνιακός 1-1
ΑΕΚ Τρίπολης-ΑΟ Υπάτου 2-2
Μαρκό-Κόρινθος ’06 0-0
Αχαρναϊκός-Ρόδος 0-3 (23/11)
Ρεπό: Αήττητος Σπάτων
7ος όμιλος
Θύελλα Πατρών-ΠΣ Σπάρτη 2-0
Πανγυθεατικός-Παναργειακός 0-1
Πανηλειακός-ΑΟ Διαβολιτσίου 1-0
ΑΠΣ Ζάκυνθος-ΑΟ Τσιλιβή 1-3
Ερμιονίδα-ΠΑΟ Βάρδας 1-1
Ναύπλιο 2017-Διαγόρας Βραχνέικων 3-0
Ολυμπιακός Ζαχάρως-Αστέρας Βλαχιώτη 0-1
8ος όμιλος
Επισκοπή-Ατσαλένιος 2-0
Ηρόδοτος-Πανακρωτηριακός 1-1
Άγιος Νικόλαος-Γιούχτας 0-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Ρεθυμνιακός 1-1
Ρεπό: Πόρος.
Onsports
Πρόσφατα άρθρα
- Νέα… ανακοίνωση κατά διαιτητή από τον Κισσαμικό! Γρήγορα στο “γιατρό”…
- Καταγγελία: Συνεχίζει την άγονη αντιπαράθεσή του ο Πρόεδρος Καλαμάτας κ. Λύρας!
- Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Αστεία χώρα, αστεία Ομοσπονδία…
- Συνάντηση Πτωχού με τους Δημοσιογράφους στην Τρίπολη
- Super League: Οι διαιτητές της 2ης αγωνιστικής των playoffs και playouts
- SL2: Οι διαιτητές της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ (30-31/3) – Φωτιάς σε Παραλία
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
Δες ακόμη…
-
Η Στήλη του Σωτήρη
/ 3 εβδομάδες agoΣταθάκης: “Θα σωθεί η Παναχαϊκή και του χρόνου άνοδος…”! (video)
Μεγάλη, “εφ’ όλης της ύλης” συνέντευξη παραχώρησε την Δευτέρα το βράδυ ο ισχυρός άνδρας...
By sportstonoto -
5' λεπτά κήρυγμα
/ 4 εβδομάδες agoΓεωργούντζος: “Πατρινό καρναβάλι” ο… Μπακογιάννης! (video)
Οργή και αγανάκτηση του Σωτήρη Γεωργούντζου μετά την σφαγιαστική διαιτησία του… Άγγελου Μπακογιάννη σήμερα ...
By sportstonoto