fbpx
Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Τι έγινε σήμερα σε όλη την Γ’ Εθνική!

Δείτε πως εξελίχθηκαν τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής και όλης πλέον  της Γ’ Εθνικής.

Συναρπαστικά παιχνίδια διεξήχθησαν στη 2η αγωνιστική των 8 ομίλων της Γ’ Εθνικής, καθώς αρκετά γκολ σημειώθηκαν και ανατροπές.

Στον 1ο όμιλο, ο Πανσερραϊκός έμεινε στο 1-1 με τον Πανδραμαϊκό, ενώ ο Αετός Ορφανού διέλυσε με 5-0 εκτός έδρας τον Κιλκισιακό.

Στον 2ο όμιλο, ο Ποσειδών Μηχανιώνας επικράτησε 5-0 του ΑΟ Σειρήνα, ενώ ο Θερμαϊκός Θέρμης επιβλήθηκε 4-0 του Μ. Αλεξάνδρου Τρικάλων Ημαθίας.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός νίκησε 4-0 τον Ηρακλή Λάρισας, ενώ η ΑΕ Καρίτσας πήρε το «διπλό» με 3-1 επί του Διαγόρα Στεφανοβικείου.

Στον 4ο όμιλο, ο Απόλλων Ευπαλίου επικράτησε 4-2 της Ανατολής, ενώ η ΑΕΠ Καραγιαννίων επιβλήθηκε με 3-0 του Μακεδονικού Φούφα στο ντέρμπι της Κοζάνης.

Στον 5ο όμιλο, Άνω Μερά και Εθνικός έμειναν στο 0-0, ενώ ο Άγιος Ιερόθεος επικράτησε 2-1 του Ακράτητου.

Στον 6ο όμιλο, ο ΑΣ Κόρινθος 2006 νίκησε 2-0 του  ΠΑΣ Κιθαιρών και η Ρόδος με το ίδιο σκορ πήρε το «τρίποντο» από τον Παναρκαδικό.

Στον 7ο όμιλο, το Ναύπλιο επιβλήθηκε 3-2 του ΑΟ Διαβολιτσίου και η Ερμιονίδα νίκησε 1-0 τον Παναργειακό εκτός έδρας.

Στον 8ο όμιλο, ο ΑΟ Αγίου Νικολάου επικράτησε 3-1 της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, ενώ Πόρος και Ηρόδοτος έμειναν στο 1-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Κιλκισιακός – Αετός Ορφανού 0-5
Ένωση Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 1-2
Άρης Αβάτου – Δόξα Κάτω Καμήλας 4-1
Πανσερραϊκός – Πανδραμαϊκός 1-1
Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Θεολόγου 4-0
Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης 4-1
Ρεπό: Ηρακλής Νέου Ζυγού

2ος όμιλος
Ποσειδών Μηχανιώνας-ΑΟ Σειρήνα 5-0
Αλμωπός Αριδαίας-ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-0
Μακεδονικός-Νίκη Αγκαθιάς 0-0
Μ. Αλέξ. Τρικάλων-Θερμαϊκός Θέρμης 0-4
ΠΟ Ν. Καλλικράτειας-Αστραπή Μεσοποταμίας 3-0
Αγροτικός Αστέρας-Θύελλα Σαρακηνών 0-0
Εδεσσαϊκός-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: ΠΑΣ Φλώρινα

3ος όμιλος
Αταλάντη – ΑΣ Μετέωρα 2-0
Διαγόρας Στεφανοβικείου – ΑΕ Καρίτσας 1-3
Ποταμιά – Διγενής Νεοχωρίου 1-1
Δίας Δίου – Ατρόμητος Παλαμά 2-1
ΑΟ Σελλάνων – Θησέας Αγριάς 2-2
Αλμυρός – Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0
Πιερικός – Ηρακλής Λάρισας 4-0

4ος όμιλος
Θιναλιακός – Τηλυκράτης 0-0
ΑΟ Ανατολής – Απόλλων Ευπαλίου 2-4
Μακεδονικός Φούφα – ΑΕΠ Καραγιαννίων 0-3
ΑΕ Λευκίμμης – Αχερών Καναλακίου 0-0
ΑΕ Μεσολογγίου – ΠΑΣ Πρέβεζας 0-1
Σούλι Παραμυθιάς – Αναγέννηση Άρτας 1-1
Ναυπακτιακός Αστέρας – Αστέρας Ιτέας 1-0

5ος όμιλος
Πανθηραϊκός – Ηλυσιακός 1-0
ΑΠΟ Ακράτητος – ΑΟ Αγίου Ιερόθεου 1-2
ΑΣ Άνω Μεράς – Εθνικός 0-0
Κηφισιά – ΑΕ Μοσχάτου 0-1
Φωστήρας – Θύελλα Καμαρίου 1-1
Ερμής Κορυδαλλού – Κερατσίνι 0-1
Καλλιθέα – ΓΣ Αγίων Αναργύρων 2-0

6ος όμιλος
Αιολικός – Παλληνιακός (9/10)
ΑΣ Ρόδος – Παναρκαδικός 2-0
ΑΣ Κόρινθος 2006 – ΠΑΣ Κιθαιρών 2-0
ΑΟ Υπάτου – Αχαρναϊκός 1-0
Θύελλα Ραφήνας – Αήττητος Σπάτων 1-2
ΑΕΚ Τρίπολης – ΓΣ Μαρκό 0-2
Ρεπό: ΑΟ Νέας Αρτάκης

7ος όμιλος
Διαγόρας Βραχνέικων – ΠΣ Σπάρτη 0-0
ΠΑΟ Βάρδας – Αστέρας Βλαχιώτη 1-0
ΑΟ Τσιλιβί – Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-1
ΑΟ Διαβολιτσίου – Ναύπλιο 2017 2-3
Παναργειακός – ΑΕ Ερμιονίδας 0-1
Θύελλα Πατρών – ΑΠΣ Ζάκυνθος 4-0
Πανγυθεατικός – Πανηλειακός 0-1

8ος όμιλος
ΑΟ Επισκοπής – Πανακρωτηριακός 2-2
ΑΟ Πόρου – ΠΟ Ατσαλένιος 1-1
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 3-1
Ηρόδοτος – Ρεθυμνιακός 1-0
Ρεπό: Γιούχτας.

Onsports

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική