fbpx
Connect with us

Α1 Μεσσηνίας

Το πανόραμα της Α1 Τοπικής Μεσσηνίας

Το πανόραμα της Α1 Τοπικής Μεσσηνίας

Τα αποτελέσματα της εξ αναβολής 1ης αγωνιστικής, η βαθμολογία, το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής  και οι σκόρερ της Α1 Τοπικής Κατηγορίας Μεσσηνίας, έχουν ως εξής:

Τα αποτελέσματα

Ομάδες
Α.Ο. ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ 0-3 α.α.
Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ – ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ Π.Σ. 2-4
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 3-0
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 0-2
ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ – Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 3-0
ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ 2-0
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 3-2

 

Η βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ 6 2 2 0 0 8 1
2. ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ 6 2 2 0 0 6 0
3. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 6 2 2 0 0 3 0
4. ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ 6 2 2 0 0 4 1
5. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ 3 2 1 0 1 2 2
6. Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ 3 2 1 0 1 3 4
7. Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ 3 2 1 0 1 3 3
8. ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 3 2 1 0 1 5 3
9. ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ 3 2 1 0 1 3 2
10. ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ Π.Σ. 3 2 1 0 1 5 4
11. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 0 2 0 0 2 0 4
12. ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ 0 2 0 0 2 1 7
13. Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 0 2 0 0 2 0 6
14. Α.Ο. ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ 0 2 0 0 2 0 6

 

Η επόμενη (3η) αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ “ΠΕΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ” Σάββατο 13/10/18 15:30
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Σάββατο 13/10/18 15:30
ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ – ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ Π.Σ. ΚΟΡΩΝΗΣ Σάββατο 13/10/18 15:30
Α.Ο. ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ  0-3 χ.α.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠ. ΔΥΤ. ΠΑΡΑΛΙΑΣ Κυριακή 14/10/18 15:30
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΩΡΑΣ Κυριακή 14/10/18 15:30
Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ – ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ ΜΕΘΩΝΗΣ Κυριακή 14/10/18 15:30

 

Οι σκόρερ της Α1 Μεσσηνίας

3 ΓΚΟΛ Ορέστης Σαχινάι (Χανδριναϊκός Π.Σ.)

2 ΓΚΟΛ Παναγιώτης Πλάκας (Π.Α.Ο. Καλού Νερού) Τάσος Μάραντος (Ακρίτας Κορώνης) Κώστας Φιλόπουλος (Α.Ο. Φυτειάς) Νίκος Καραμπάτσος (Χανδριναϊκός Π.Σ.) Αρμελίντο Γκιάτα (Δωριέας Δωρίου) Γκέσι Δέμπι (Θύελλα Χαρακοπιού)

1 ΓΚΟΛ Παναγιώτης Ανδρεόπουλος, Ηλίας Κυριακούλης, Γιώργος Μητρόπουλος, Ετεοκλής Δεμπεγιώτης (Π.Α.Ο. Καλού Νερού) Χρήστος Μαθιόπουλος, Κώστας Μουτζούρης, Δημήτρης Κουτσουμπός (Ακρίτα Κορώνης) Θανάσης Ψωρομύτης, Γιάννης Κατσαρός, Φίλιππος Παναγόπουλος (Ηρακλής Καλαμάτας) Θανάσης Κωστέας, Αλέξης Λότσι (Α.Ο. Φυτειάς) Γιάννης Κωτσάκης, Μιχάλης Πολίτης (Απόλλωνας Πεταλιδίου) Τσέλιος (Δωριέας Δωρίου) Θανάσης Σταματελόπουλος, Νίκος Τριανταφυλλάκης (Α.Ο. Μεθώνης) Λυμπέρης Διονυσόπουλος, Σίντι Μπάρα Ντιόπ (Ηρακλής Κυπαρισσίας) Γιάννης Κούτρης (Θύελλα Χαρακοπιού) Αντώνης Μαθιόπουλος (Παπαφλέσσας Χώρας).

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Α1 Μεσσηνίας