fbpx
Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Ανάλυση: Το πρόγραμμα σήμερα της 9ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής!

Ανάλυση: Το πρόγραμμα σήμερα της 9ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής!

Αγωνιστική δράση βέβαια σήμερα και  στη Γ’ Εθνική, με τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής!

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της Γ’ Εθνικής σε όλους τους ομίλους.

Στον 1ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Νέστος Χρυσούπολης δοκιμάζεται στις Σέρρες κόντρα στον Απόλλωνα Παραλιμνίου, ενώ η Καβάλα υποδέχεται τον Αετό Ορφανού.

Στον 2ο όμιλο, δεσπόζει το ντέρμπι της Χαλκιδικής ΠΟ Τρίγλιας-Άρης Παλαιοχωρίου, ενώ η Βέροια αγωνίζεται στη Φλώρινα, απέναντι στον Ερμή Αμυνταίου.

Στον 3ο όμιλο, ο Θρίαμβος Σερβιανών φιλοξενεί τον Ναυπακτιακό Αστέρα, ενώ ο Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας κοντράρεται με τον Μακεδονικό Σιάτιστας.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου δοκιμάζεται στο Προάστιο, απέναντι στον ΑΟ Σελλάνων, ενώ η Νίκη Βόλου αγωνίζεται με τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας.

Στον 5ο όμιλο, ο Ατρόμητος Πειραιά υποδέχεται τον ΟΦ Ιεράπετρας, ενώ το Κερατσίνι κοντράρεται με τον Εθνικό.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος κοντράρεται με τον Αχαρναϊκό, ενώ στην Ηλεία διασταυρώνουν τα ξίφη τους Αστέρας Αμαλιάδας και Πανηλειακός.

Στον 7ο όμιλο για την 8η αγωνιστική, η Κόρινθος φιλοξενεί το Αιγάλεω, ενώ η Καλλιθέα θέλει νίκη απέναντι στη Θύελλα Καμαρίου.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα θέλει να κάνει εννέα τις νίκες της απέναντι στον Αμβρυσσέα Διστόμου, ενώ ο Ασπρόπυργος υποδέχεται τον ΑΟ Υπάτου.

 

Το πρόγραμμα λοιπόν και στους 8 ομίλους αυτής έχουν ως εξής:

 

Γ’ Εθνική – 9η αγωνιστική Κυριακή 25/11 – 15:00

 

1ος όμιλος

 

Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης
Ορφέας Ξάνθης – Πανσερραϊκός
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Άρης Αβάτου
Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Καλαμπακίου
Ασπίδα Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς
Καβάλα – Αετός Ορφανού

 

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων – Εδεσσαϊκός
Νίκη Αγκαθιάς – Μελιτέας Μελίτης
Ερμής Αμυνταίου – Βέροια
Αλμωπός Αριδαίας – ΑΠΕ Λαγκαδά
ΑΣ Γιαννιτσά – Αγροτικός Αστέρας
Μακεδονικός – Ολυμπιακός Κυμίνων
ΠΟ Τρίγλιας – Άρης Παλαιοχωρίου

 

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφας – Σούλι Παραμυθιάς
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Μακεδονικός Σιάτιστας
Τηλυκράτης Λευκάδας – ΑΟ Φλωριάδας
Θρίαμβος Σερβιανών – Ναυπακτιακός Αστέρας
Κρόνος Αργυράδων – Γρεβενά Αεράτα
Θεσπρωτός – ΑΕ Λευκίμμης

Ρεπό: ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

 

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων – Ολυμπιακός Βόλου
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αστέρας Ιτέας
Φωκικός – Απόλλων Μακρυχωρίου
Νίκη Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Πιερικός – Μετέωρα
Θησέας Αγριάς – Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΟ Στυλίδας – ΓΣ Αλμυρού

 

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά – ΟΦ Ιεράπετρας
Προοδευτική – Παλαιόχωρα
ΑΠΟ Κερατσίνι – Εθνικός
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατσαλένιος
Γιούχτας – Επισκοπή
ΑΕ Νεάπολης – Αμπελακιακός

Ρεπό: Ιωνικός

 

6ος όμιλος

Ιάλυσος – Αχαρναϊκός  (12:30)
Διαγόρας Ρόδου – Φοίβος Κρεμαστής
ΠΑΟ Βάρδας – Θύελλα Ραφήνας
Παναιγιάλειος – Διαγόρας Βραχνεϊκων
Αστέρας Αμαλιάδας – Πανηλειακός
Παλληνιακός – Πανμοβριακός

Ρεπό: Νίκη Τραγανού

 

7ος όμιλος – 8η Αγωνιστική

Πανθηραϊκός – Χαραυγιακός (12:00)
Καλλιθέα – Θύελλα Καμαρίου (12:00)
Άγιοι Ανάργυροι – ΑΟ Χαλκί
Απόλλων Ερέτριας – Αιολικός
Άγιος Ιερόθεος – Ηλυσιακός
ΠΑΣ Κόρινθος – Αιγάλεω

8ος όμιλος

ΑΕ Πελλάνας – ΑΟ Εικοσιμίας (11:00)
ΑΕ Ερμιονίδας – Παναργειακός
ΑΟ Κατασταρίου – Αστέρας Βλαχιώτη
Ένωση Λέρνας – ΑΟ Μανδραϊκός
Ασπρόπυργος – ΑΟ Υπάτου
Καλαμάτα – Αμβρυσσέας Διστόμου
Παναρκαδικός – Πάμισος

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική