Τον… χαβά της η Βέροια και αγκαλιά με την πρωτιά

Η Βέροια επικράτησε 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας και ετοιμάζεται για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, πλησιάζοντας τη μαθηματική εξασφάλιση της πρωτιάς.

Ακάθεκτη Βέροια νίκησε με σκορ 2-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας και συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της. Στην πρώτη θέση παραμένει με 68 βαθμούς, στο +6 από τη δεύτερη ΑΕΛ. Ο Γιακουμάκης μόλις στο 2ο λεπτό του παιχνιδιού άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Μπλέτσας στο 90+3′ να διαμορφώνει το τελικό 2-0. Κάπως έτσι η Αναγέννηση παραμένει στην 5η θέση και έχασε την ευκαιρία να ανέβει ακόμη περισσότερο.

Έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού ο Πανσερραϊκός ο οποίος ήρθε ισόπαλος 0-0 με την Ξάνθη, όντας πλέον στο -1 από τη σωτηρία. Από την άλλη η ομάδα του Ανυφαντάκη έχασε την ευκαιρία να σκαρφαλώσει στη βαθμολογία και παρέμεινε στην 4η θέση με 48 πόντους.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΗ: «Τεσσάρα» και ελπίζει η Καλλιθέα, “Χ” στο 90′ ο Βλαχιώτης

Σημαντική νίκη για την Καβάλα η οποία επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Λάρισας και δεν βυθίστηκε ακόμη περισσότερο, καθώς ήδη βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης το πέτυχε ο Καϊούμπι στο 78ο λεπτό του παιχνιδιού.