Γ΄ Εθνική

Τρελός ρυθμός στο α’ ημίχρονο με τον Ασπρόπυργο να περνά με 4-2 απο την Ερμιονίδα

Με βάση την δυναμικότητα των ομάδων, τις ελλείψεις της Ερμιονίδας αλλά και την διαφορά στόχων, ήταν αναμενόμενη η νίκη του Ασπροπύργου σήμερα στο Κρανίδι, σε βάρος της αδιάφορης Ερμιονίδας.

Βέβαια, εκείνο που δεν ήταν αναμενόμενο ήταν να προηγηθεί δύο φορές στο σκορ ο γηπεδούχος και σχεδόν αμέσως μετά να ισοφαρίζει ο φιλοξενούμενος. Ετσι, είχαμε ενα τρελό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο και σκορ 2-2.

Στην επανάληψη δεν συνέβη το ίδιο, ο Ασπρόπυργος αμέσως πέτυχε το 2-3 και εκεί θα λέγαμε πως “η σεμνή τελετή έλαβε τέλος”, αφου η Ερμιονίδα δεν μπορούσε να απειλήσει και ο φιλοξενούμενος που ήλεγχε το ρυθμό, απλά πέτυχε ενα ακόμη γκολ στο 74′.

Στο 19′ μετά απο φάση διαρκείας και πλασέ του Νικολούδη, έγινε το 1-0.

Στο 23′ με σουτ του Πετρόπουλου απο το ύψος της περιοχής έγινε το 1-1.

Στο 25′ λάθος της άμυνας του Ασπροπύργου, ο Κατσέτης βγήκε στον κενό χώρο και πέτυχε το 2-1.

Στο 26′ ευκαιρία με τον Δουκάκη, τον οποίο πρόλαβαν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί της
Ερμιονίδας.

Στο 28′ με μακρινό σουτ του αμυντικού Νικολάου έγινε το 2-2.

Στο 42′ ο Πετρόπουλος βγήκε τετατετ αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο 43′ ο Γκιμούσης απέκρουσε σουτ του Δουκάκη.

Στο 47′ απο κόρνερ του Νατσιόπουλου, με κεφαλιά ο Βασιλείου έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του για πρώτη φορά και 2-3.

Στο 74′ με πλασέ του Σταύρου, που εκμεταλλεύθηκε αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων έκανε το 2-4.
Τίποτα άλλο το αξιοσημείωτο στο δεύτερο ημίχρονο.

EΡΜΙΟΝΙΔΑ (Γιάννης Πάλλης): Γκιμούσης- Τζιέρης, Βιρβίλης, Μπιμπισίδης, Σαμαράς (70′ Μερτύρης)- Κατσέτσης (65′ Κουκλάς), Γεωργακόπουλος, Πούτση (80′ Παύλου)- Κάλα, Νικολούδης (35′ λ.τρ. Σαλταπίδας), Βασιλέρης.
AΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Γ.Βαζάκας): Κατσούλης- Τσουκαλάς, Πρίκας (70′ Χατζηβασιλάκης)- Νικολάου, Ζώνας, Βασιλείου- Δουκάκης, Σταύρου, Νατσιόπουλος- Δουκάκης, Πετρόπουλος (72′ Δηλαβέρης), Βασμέντες.