Τρομερή νέα γκάφα Ζακύνθου; Ένσταση η Ρόδος!

Στα γραφεία λοιπόν  της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ φαίνεται πως θα κριθεί η αναμέτρηση της Ζακύνθου με τη Ρόδο, που ολοκληρώθηκε πριν λίγο με νικήτρια την ομάδα του Ιονίου (σκορ 5-0), μετά από νέα γκάφα (!), κατά τα φαινόμενα πάντα,  της ομάδας του Ζάντε μας…

Όπως αναφέρει σε ανακοίνωση των «πρασίνων» κατατέθηκε ένσταση στο ημίχρονο, καθώς όπως υποστηρίζουν, οι γηπεδούχοι δεν χρησιμοποίησαν τον προβλεπόμενο αριθμό των Ελλήνων παικτών.

Αναλυτικά :

«Δυστυχώς είναι πάγια τακτική και απόφαση μας να μην ασχολούμαστε με τις λανθασμένες αποφάσεις των αντιπάλων ομάδων.

Για τον αγώνα με τη Ζάκυνθο όμως η αντίπαλη ομάδα δεν ακολούθησε ούτε τα σταθερά και πάγια! Χρησιμοποιώντας λιγότερους από τον νόμιμο και σωστό αριθμό Ελλήνων ποδοσφαιριστών, παραβίασε την προκήρυξη και το πρωτάθλημα. Για το λόγο αυτό η ΡΟΔΟΣ στο ημίχρονο κατέθεσε ένσταση. Σημειωτέον πως γι άλλη μια Κυριακή ο διαιτητής δε κατάφερε να ξεφύγει από το πάθος εναντίον της ομάδας μας κατακυρώνοντας δύο γκολ που ήταν οφ σαϊντ.

Η προσπάθεια να διατηρήσουμε δυνάμεις και την αγωνιστικότητα, αρχίζουν από αύριο. Όσοι ήταν βοηθοί ή οτιδήποτε άλλο του προηγούμενου προπονητή αποχωρούν από την ομάδα. Νέο αίμα έρχεται και φυσικά Ροδίτες!»