Καλαμάτα

ΤΡΟΜΕΡΟ “διπλό” σε Καραϊσκάκη, κόντρα σε όλους και όλα! Γιατί… Μαύρη Θύελλα είσαι! (+pics-video)

Η τραγική λοιπόν Ανδρομάχη, έκανε ότι περνούσε από το χέρι της και αυτή, για να μην νικήσει σήμερα η τεράστια Μαύρη Θύελλα, στην Άρτα... Εδώ μαζί με τους υπόλοιπους ρέφερι του ματς...

Φοβερή και τρομερή στο δεύτερο ημίχρονο η Μαύρη Θύελλα, του μεγάλου Νίκου Αναστόπουλου, κόντρα σε όλους και σε όλα και κυρίως κόντρα σε μία ανεκδιήγητη κυρία διαιτητίνα (sic), πήρε μεγάλη και απολύτως βέβαια δίκαιη νίκη επί του Καραϊσκάκη μέσα στην Άρτα με 0-1, αν και αγωνιζόταν από το 75′ με δέκα παίκτες λόγω της άδικης αποβολής του Ανδρέα Τάτου με 2η παρακαλώ κίτρινη κάρτα, μέσα σε ένα λεπτό για διαμαρτυρία!

Δείτε το γκολ του Μπακαγιόκο, όπως το τράβηξε το Sportstonoto.gr από την Άρτα:

Στα αγωνιστικά, ο Καραϊσκάκης μπήκε καλά στο ματς, όμως η Καλαμάτα και για το πρώτο τέταρτο είχε την υπεροχή, απειλώντας στο 12′, όταν από γύρισμα του Κόκκορη, ο Μοσέρ δεν μπόρεσε να κάνει επαφή με την μπάλα από καλή θέση. Σο 16ο λεπτό, ο Κόκκορης σούταρε αρκετά άουτ, για να χάσει στο επόμενο λεπτό μεγάλη ευκαιρία ο Καραϊσκάκης, όταν από μπαλιά του Ρούνεϊ, ο Δερμιτζάκης βγήκε απέναντι από τον Ταϊρη, όμως καθυστέρησε χαρακτηριστικά να σουτάρει, και ο Παπατόλιος έβαλε καίριο τάκλιν στο τελείωμά του.

Στο 19ο λεπτό, ο Ναζίμ έκανε θαυμάσια ενέργεια στον  άξονα και μπαλιά στον Ντοναλντόνι που βγήκε στο τετ α τετ, με τον Ταϊρη, όμως να πέφτει και να βγάζει το σουτ του επιθετικού του Καραϊσκάκη. Η επιθετικότητα του Καραϊσκάκη δεν έγινε γκολ ούτε στο 25′, όταν ο Σταματής βγήκε στο τετ α τετ, όμως το άτσαλο σκάσιμο της μπάλας δεν του επέτρεψε να σουτάρει όπως θα ήθελε και χάθηκε ακόμα μια σημαντική ευκαιρία.

Στο 26ο λεπτό, ο Χουάντερσον έκοψε το γύρισμα του Μαρκόβσκι προ του ταχύτατου Κόκκορη, ενώ στο 31′, ο πολύ καλός Σταματής, που δεν τροφοδοτήθηκε όμως όσο θα έπρεπε σούταρε στην αγκαλιά του Ταϊρη. Στο 43ο λεπτό, ο Ταϊρης έκανε λάθος δίωξιμο πάνω στον Ντοναλντόνι, που προτίμησε να σουτάρει από μακριά, με τον κίπερ της Καλαμάτας να μπλοκάρει. Τελευταία φάση του πρώτου μέρους ένα πολύ καλό σουτ του Τάτου από τη γωνία της περιοχής, που έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη, ο Καραϊσκάκης είχε ένα σουτ του Ναζίμ στο 49′ που έφυγε ψηλά, και πολλές προσπάθειες, που έμειναν ημιτελείς, καθώς 4 κι 5 παίκτες πατούσαν στην περιοχή, χωρίς όμως να γίνεται σωστό τελείωμα της φάσης. Στο 57ο λεπτό, ο Μαρκόβσκι στόπαρε και σούταρε από το ύψος του πέναλτι στην αγκαλιά του Χουάντερσον, για να έρθει το 0-1 στο 62ο λεπτό, ότοαν ο Τάτος πήρε την κόντρα από δύο αντιπάλους μέσα στην περιοχή, έκανε το συρτό γύρισμα παράλληλα με την εστία, και ο εντελώς αφύλαχτος Μπακαγιόκο, πλάσαρε από κοντά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Ναζίμ που είναι για ακόμα μια χρονιά ο πιο ποιοτικός παίκτης στονμ άξονα του Καραϊσκάκη, αλλά και πολύ μόνος στο κομμάτι της δημιουργίας, είχε μια καλή προσπάθεια και σουτ στο 64ο λεπτό, που έφυγε λίγο άουτ. Ο Ρούνεϊ στο 69′, ταλαιπώρησε τον αντίπαλό του αλλά και την μπάλα προτιμώντας να σουτάρει από πάρα πολύ πλάγια, με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού και άουτ.

Παναγιωτόπουλος και Βεργής και σήμερα στο πλευρό της Μαύρης Θύελλας, στην Άρτα!

Ο Καραϊσκάκης θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό του προβάδισμα στο 82′, όταν ο Σταματής ίσως για πρώτη φορά στο ματς τροφοδοτήθηκε όπως έπρεπε, σούταρε διαγώνια, όμως ο Ταϊρης στάθηκε τυχερός αφού άνοιξε τα χέρια του και βρήκε ενστικτωδώς την μπάλα με τον αγκώνα, κρατώντας το “μηδέν”.

Τραγική η …Ανδρομάχη, αποχωρεί, σαν να μην συμβαίνει τίποτα από τον αγώνα…

Στο 85ο λεπτό, ο γκολκίπερ της Καλαμάτας εξουδετέρωσε εύκολα την κεφαλιά του Γαλεάδη, που ήταν και η τελευταία τελική του Καραϊσκάκη στο ματς, αφού στο τελεταίο δεκάλεπτο με τις καθυστερήσεις, οι παίκτες του Ντράγκαν Τζουκάνοβιτς αν και γύριζαν την μπάλα γύρω από την περιοχή της Καλαμάτας, δεν κατάφεραν να φτάσουν σε ένα γκολ, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν από την Άρτα με ένα σπουδαίο “διπλό” στις αποσκευές τους.

Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ ξανά φέτος , σήμερα, Μπακαγιόκο, μετά το τέλος του αγώνα στην Άρτα!

Γκολ : Μπακαγιόκο 62′, με πλασέ από πολύ κοντά.

Κόκκινη : Τάτος 80′ – Τραγική, απαράδεκτη απόφαση της… Ανδρομάχης Τσιφλίκη! Καλύτερα να καθίσει πλέον σπίτι της, ή να κάνει μία άλλη δουλειά, για ποδόσφαιρο και ειδικά για την διαιτησία η κοπέλα αυτή Δεν ΚΆΝΕΙ!

Κίτρινες : Τάμπας, Μπεκατώρος / Παπατόλιος, Μπακαγιόκο, Τσαγκαλίδης.

Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Λάρισας)  Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας) – Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας)  4ος: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)  Παρατηρητής: Κούλιας (Κέρκυρας). Απαράδεκτη η πρώτη, με λίγα λάθη οι υπόλοιποι.

Καραϊσκάκης (Τζουκάνοβιτς) : Χουάντερσον, Τάμπας, Μπεκατώρος, Κλιγγόπουλος, Γλυνός, Βαφειάδης (66′ Βαφειάδης), Δερμιτζάκης (89′ Καζέλης), Ναζίμ, Σταμάτης, Ρούνεϊ, Ντοναλντόνι (70′ Γαλεάδης)

Καλαμάτα (Αναστόπουλος) : Ταϊρης, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Μοσέρ, Παυλίδης (46′ Τσαγκαλίδης), Ματέους (67′ Σκεντεράι), Μαρκόφσκι, Τάτος, Κόκκορης (58′ Χέμπερτ – 93′ Λουκίνας).