Τρομερός Παναρκαδικός 0-1στην Αθήνα τον Άγιο Ιερόθεο!

Άστραψε και βρόντηξε ο Παναρκαδικός, επικρατώντας του πολύ δυνατού Άγιου Ιερόθεου εκτός έδρας με 1-0. Οι παίκτες του Μαυρουδή μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας την κυριαρχία στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 16΄ ο Abot  κατάφερε να πολύ ωραίο σε εκτέλεση γκολ, που σκαφτό σουτ «κρέμασε» τον Κοντοπίδη.

Με τρεις αλλαγές προσπάθησε να αιφνιδιάσει ο προπονητής των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο.

Πίεσαν πολύ τους παίκτες του Παναρκαδικού, αλλά οι παίκτες του Παναρκαδικού με μεγάλο πάθος και δύναμη άντεξαν στο σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων.

Από το 82΄ ο Παναρκαδικός έπαιζε με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Τσέκου με κόκκινη κάρτα.

Να σημειωθεί ότι ο Μάνος, κράτησε τα μηδέν για την ομάδα του, όταν  στο 83΄απέκρουσε φανταστικά το φάουλ του Αλεξίου.

Οι αρχικές συνθέσεις:

Άγιος Ιερόθεος ( Σταυριανός): Κοντοπίδης, Κουντούρης, Κατσούλης, Μεταλλινός, Μενάι, Μαρτίνος, Τσερκώνης, Αλεξίου, Συρεγγέλας, Χατζηλάμπρος, Αντωνόπουλος

Παναρκαδικός ( Μαυρούδης): Μάνος, Λιακόπουλος, Τόλιος, Τσέκος, Νάνος, Παλογιαννίδης, Τσιώλης, Στρέμπας, Αμπότ, Λυμπερόπουλος Ν., Λυμπερόπουλος Δ.