Βίντεο

Τσέλσι – Λίβερπουλ 1-1: Με γκολάρα του Στάριτζ η Λίβερπουλ έμεινε στην κορυφή (+ videos)

Η Λίβερπουλ απέδρασε με το 1-1 από το "Στάμφορντ Μπριτζ" και παραμένει στην κορυφή της Premier League

Η Λίβερπουλ απέδρασε με το 1-1 από το “Στάμφορντ Μπριτζ” και παραμένει στην κορυφή της Premier League μαζί με τη Μάντσεστερ Σίτι. Γκολάρα του Στάριτζ στο 89′, ο Αζάρ είχε ανοίξει το σκορ στο 25′. (VIDEOS)

Πριν λίγες ημέρες, ο Εντέν Αζάρ σημείωσε ένα υπέροχο γκολ και η Τσέλσι επιβλήθηκε 1-2 της Λίβερπουλ στο Άνφιλντ, αποκλείοντάς την από την συνέχεια του League Cup. Απόψε (29/9), ο Βέλγος “χτύπησε” και πάλι με πολύ όμορφο γκολ στο 25ο λεπτό, όμως αυτή την φορά δεν έφτανε για να μπορέσει η ομάδα του να πάρει τους τρεις βαθμούς και να βρεθεί στην κορυφή.

Ο Γιούργκεν Κλοπ έβγαλε άσο από το μανίκι του στο 86′, βάζοντας τον Ντάνιελ Στάριτζ στο παιχνίδι και εκείνος τρία λεπτά μετά σημείωσε ένα τρομερό γκολ με αριστερό σουτ, χαρίζοντας στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Λίβερπουλ παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος με 19 βαθμούς, μετρώντας έξι νίκες και μια ισοπαλία και πλέον συγκατοικεί μαζί με τη Μάντσεστερ Σίτι του Πεπ Γκουαρδιόλα, η οποία νωρίτερα είχε νικήσει 2-0 την Μπράιτον.

Όσο για την Τσέλσι, έχει δυο βαθμούς λιγότερους, μετρώντας πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες. Η άλλη απώλεια βαθμών ήταν το 0-0 με την συμπολίτισσα Γουέστ Χαμ στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου.