Τσιλιβή – Πάμισος 0-1: Δεύτερη και φαρμακερή στη Ζάκυνθο

Δεν χώραγε δεύτερη ήττα στο νησί της Ζακύνθου για τον Πάμισο, ο οποίος επικράτησε με 0-1 του ΑΟ Τσιλιβή.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε ο Γεωργιόπουλος στο 33′, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Τσιλιβή έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σέλληνα (κτύπημα εκτός φάσης).

Στο α’ ημίχρονο οι κοκκινοπράσινοι του Τσιλιβή μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είχαν δοκάρι στο 11′ με τον Ζάννη.

Όσο περνούσε ο χρόνος, ο Πάμισος έπαιρνε τα ηνία του ματς και στο 33′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σαραντόπουλου, ο Γεωργιόπουλος έκανε το 0-1 με κοντινό πλασέ.

Στο 43′ σε μια αψυχολόγητη ενέργεια ο Σέλληνας, των γηπεδούχων, χτύπησε τον Παπαδόπουλο εκτός φάσης και είδε την κόκκινη κάρτα.

Πλέον, με αριθμητικό πλεονέκτημα, ο Πάμισος έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο, με τους γηπεδούχους να ψάχνουν με ανορθόδοξο τρόπο την ισοφάριση και τους πράσινους της Μεσσήνης να απειλούν για δεύτερο γκολ με τους Λαθύρη και Θώδη.

Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε τους παίκτες του Παμίσου να πανηγυρίζουν, ενώ έντονος προβληματισμός υπάρχει στις τάξεις του ΑΟ Τσιλιβή που είναι εμφανώς αποδυναμωμένος σε σχέση με πέρυσι.

Τσιλιβή: Χαρακτινός, Μπακάλης, Κορφιάτης, Ζανιάς, Δρόσος, Γεωργίου, Σέλληνας, Λιβέρης, Δονούλης, Ελέζι, Μαρούδας

Πάμισος Μεσσήνης: Οικονομόπουλος, Αριστομενόπουλος, Βέλλης, Μπούνας, Φιλόπουλος, Κατσιβαρδέας, Λαθύρης (90’ Παπαγιαννόπουλος), Γεωργιόπουλος (74’ λ.τρ. Μωράκης), Σαραντόπουλος, Παπαδόπουλος (80’ Αράπι), Θώδης