Βαθμούς η Βέροια, φωνάζει ο Αλμωπός

Super League 2 – 1ος όμιλος: Νέο τρίποντο για τη Βέροια, ισοπαλία στο Πανθεσσαλικό.

Super League 2 – 1ος όμιλος: Με γκολάρα – αλλά σε ελεγχόμενη θέση οφσάιντ – Γιακουμάκη και πέναλτι του Πασά, η Βέροια πέρασε από την Αριδαία. Φωνάζουν για τη διαιτησία οι γηπεδούχοι. Ισοπαλία (1-1) στο Νίκη Βόλου – Ηρακλής.

Δύο παιχνίδια για τον 1ο όμιλο της Super League 2. Η Βέροια επικράτησε 2-1 του Αλμωπού Αριδαίας με τους γηπεδούχους να έχουν παράπονα από τη διαιτησία. «Ευτυχώς υπάρχει και η τηλεόραση και ο κόσμος βλέπει… ΝΤΡΟΠΗ!», η ανακοίνωση του συλλόγου της Πέλλας που βγήκε στο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Γκολάρα ο Γιακουμάκης, αλλά σε θέση οφσάιντ ο σκόρερ για το 1-0, με πέναλτι (σωστό) ο Πασάς το 2-0, με γκολ του Ρόβα το τελικό 2-1.

Ισόπαλο και το παιχνίδι του δεύτερου γύρου ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και τον Ηρακλή (1-1). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς (14′) με τον Βλαχομήτρο και τον «Γηραιό» να ισοφαρίσει με τον Παπαστεριανό λίγο πριν το τέλος (44′) του πρώτου ημιχρόνου. Mε 10 τελείωσαν το ματς οι γηπεδούχοι, μετά την αποβολή του Γκαρσία στο 58′.