Βέροια – ΟΦ Ιεράπετρας 1-2: Φοβερή ανατροπή για τους μελανόλευκους!

Ο ΟΦ Ιεράπετρας πήρε σπουδαίο διπλό με ανατροπή κόντρα στη Βέροια κι έπιασε τον Ιωνικό (υποδέχεται αύριο τον Ολυμπιακό Βόλου) στην 2η θέση της βαθμολογίας της Football League!

Η Βέροια άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν μετά από φάουλ του Καραγιάννη, η μπάλα έφτασε στον Πασά που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.

Στο β’ ημίχρονο η ομάδα της Ιεράπετρας μπήκε πιο αποφασισμένη στο γήπεδο και στο 54΄ ο Χαντί με κεφαλιά έκανε το 1-1 (μετά από εκτέλεση φάουλ).

Η ανατροπή για τον ΟΦΙ ολοκληρώθηκε στο 66ο λεπτό με εκπληκτικό σουτ του Αποστολόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Πριν τον αγώνα οι δύο ομάδες ισοβαθμούσαν στην 3η θέση, με τον ΟΦΙ, πλέον, να θέτει τις βάσεις για άνοδο στη Super League 2 και τη Βέροια να χάνει έδαφος…

Βέροια (Γεωργιάδης): Βοσνιάδης, Γεωργιάδης, Μανιώτης, Μαραγκός, Μπλέτσας, Παυλίδης (75′ Κανούλας), Βεργώνης, Ταΐρης, Καραγιάννης (67′ Σιμόνι), Πόζογλου, Πασάς.

ΟΦ Ιεράπετρας (Καβακάς): Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης, Σμίλτος, Μάγκας, Χύσι, Σκόνδρας, Βογιατζής, Κατσικοκέρης, Χαντί, Αποστολόπουλος (80′ Μηνάς).