Βρήκε παπά και έθαψε.. 7, ο Πόρος!

Βρήκε παπά και έθαψε..  7, ο Πόρος!

Ξέσπασε» λέει τη Δευτέρα το βράδυ (20/09) στο «Lido Soccer» η ομάδα του Πόρου για τις πολλές χαμένες ευκαιρίες με τον Άρη Σούδας πριν από δύο 24ωρα στους Αρμένους (1-7).

Φιλική «εφτάρα» ο Πόρος, μόνο οφέλη από τέτοια δυνατά τεστ για το Λίντο. Οι παίκτες που πέρασαν ως αλλαγή, έπαιξαν λίγο η καθόλου στους Αρμένους άρπαξαν την ευκαιρία που τους έδωσε ο Ανδρέας Σκέντζος, ήταν σοβαροί και τελείωσαν την πλειοψηφία των φάσεων που δημιούργησαν. Από τρία γκολ πέτυχαν οι Λευτέρης Κλίνης (τα πρώτα του με τα “μπλε”), Θανάσης Μπίσα (είχε και μια ασίστ), ο Μάνος Χασουράκης άνοιξε το σκορ (πρώτο τέρμα με τη φανέλα του Πόρου), τέσσερις ασίστ έδωσε ο “αειθαλής” Σωτήρης Τσατσος. Ο Ανδρέας Σκέντζος δοκίμασε στο δεύτερο μέρος τον 19χρονο (γεννηθείς το 2002) Ροδίτη επιθετικό Άγγελο Σκούρα που είναι φοιτητής στο Ηράκλειο. Οι γηπεδούχοι που πήραν εμπειρίες για το μέλλον μείωσαν στο τέλος με πέναλτι του Διακάκη. Το παιχνίδι είχε διάρκεια 70 λεπτών (35 λεπτά το κάθε ημίχρονο).
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
2′ Ο Πόρος ανοίγει το σκορ. Γύρισμα Μπίσα από αριστερά, ο Χασουράκης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή τελειώνει εξαιρετικά τη φάση (0-1).
4′ Σουτ Μεχμετάϊ από αριστερά μέσα στην περιοχή, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
10′ Σέντρα Πανάγου από αριστερά, στην πορεία της μπάλας ο Κουτσογιαννάκης κάνει το πλασέ, η μπάλα φεύγει έξω από το αριστερό δοκάρι.
12′ Διαγώνιο σουτ του Κουτσογιαννάκη από αριστερά μέσα στην περιοχή, η μπάλα περνάει έξω από το αριστερό δοκάρι.
20′ Καλή προσπάθεια για το Λίντο. Ωραία προσπάθεια από αριστερά μέσα στην περιοχή και σουτ Πεδιαδιτάκη μπλόκαρε ο Ζαφείρης.
23′ Μακρινό δυνατό σουτ του Μπίσα από αριστερά με το δεξί, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
28′ Δεύτερο γκολ για τον Πόρο. Πάσα του Τσάτσου, προσωπική ενέργεια και βολίδα του Μπίσα από δεξιά, η μπάλα στα δίχτυα (0-2).
31′ Τρομερό γκολ για τον Πόρο. “Λόμπα” Μπίσα από δεξιά μέσα στην περιοχή από ασίστ του Τσάτσου, η μπάλα περνάει πάνω από τον Καργάκη και καταλήγει στην εστία (0-3).
36′ Ωραίο διαγώνιο πλασέ του Μπίσα από αριστερά μέσα στην περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.
39′ Ασίστ του Τσάτσου, φοβερό πλασέ του Μπίσα από αριστερά μέσα στην περιοχή, η μπάλα στην απέναντι αριστερή γωνία (0-4).
46′ Ωραία προσπάθεια και σουτ Πανάγου από αριστερά, η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ, ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι.
50′ Συστημένη σέντρα Λούσι από δεξιά, κεφαλιά Σκούρα, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.
52′ Πέμπτο γκολ για τον Πόρο, εξαιρετική σέντρα Πανάγου από αριστερά, προβολή Κλίνη στα δίχτυα (0-5).
58′ Έκτο γκολ για τον Πορο. Σέντρα του Σκούρα από δεξιά, προσποίηση και πλασέ Κλίνη στα δίχτυα (0-6).
62′ Δυνατό σουτ του Μεχμετάϊ έξω από την περιοχή, έπεσε και απέκρουσε στην αριστερή του γωνία ο Καργακης.
67′ Ο Συμεωνίδης “έκλεψε” από δεξιά και πλάσαρε η μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι.
68′ Έβδομο γκολ για τον Πόρο με δυνατό βολέ του Κλίνη από αριστερά μέσα στην περιοχή από πάσα του Τσάτσου (0-7).
70′ Το Λίντο μειώνει, πέναλτι που κερδίζει ο Μαθιουδάκης από τον Μυλωνάκη και εκτέλεσε ο Διακάκης στην αριστερή γωνία του Ζαφείρη (1-7).

ΛΙΝΤΟ (ΜΑΡΙΟΣ ΖΕΡΒΙΔΗΣ): Καργάκης, Τσαγκαράκης, Πετράκης, Δροσερός, Ζηδιανάκης, Βλαχάκης, Τσαγλιώτης, Γκρίτζαλης, Πεδιαδιτακης, Μαθιουδάκης, Κουρής. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Πανούσης, Σφακιανάκης, Σκουτέλης, Φουράκης, Πιπεράκης, Διακάκης.

ΠΟΡΟΣ (ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΚΕΝΤΖΟΣ): Ζαφείρης, Στεφανάκης (36′ Λούσι), Πανάγου, Ψωρογιάννης, Παπαδομιχελάκης (36′ Σηφάκης), Μεχμετάϊ, Τσάτσος, Κλίνης, Χασουράκης (63′ Συμεωνίδης), Μπίσα (45′ Μυλωνάκης), Κουτσογιαννάκης (36′ Σκούρας).