Βύθισε και άλλον την Βέροια ο Ηρακλής Λάρισας…

Νέες φουρτούνες και λαϊκά δικαστήρια σήμερα το απόγευμα στη Βέροια.  O Ηρακλής Λάρισας νίκησε λοιπόν  εντός έδρας την Βέροια με 2-1 και ανέβηκε στους 16 πόντους, ενώ οι Ημαθιώτες παρέμειναν στους 13 πόντους και πάνε σταδιακά για τον φούντο φέτος.

Ο Ηρακλής Λάρισας είχε ένα σουτ με τον Λίταινα στο 5′ λεπτό. Η Βέροια έκανε το 1-0 στο 8′ λεπτό με τον Ιωάννου με πλασέ. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν φάσεις με τον Μπουόλι στο 10’λεπτο, με την μπάλα να κοντεράρει και κατέληξε κόρνερ, ενώ το σουτ του στο 15′ λεπτό, το μπλόκαρε ο Φαρμάκης. Η θεσσαλική ομάδα είχε φάση με την κεφαλιά του Κάσας στο 25′ λεπτό. Οι κυανόλευκοι έκαναν την ανατροπή με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κάσας στο 28′ λεπτό και με το γκολ από το σουτ του Κέρι από το ύψος του πέναλτι, έκανε το 2-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρία με το σουτ του Τασιούλη στο 50′ λεπτό, ενώ είχαν διπλή ευκαιρία στο 55′ λεπτό ο Λίταινας και ο Κάσας. Στο 90+3′ λεπτό, ο Περδίκης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Ηρακλής Λάρισας νίκησε την Βέροια εντός έδρας με 2-1.

Ηρακλής Λάρισας (Χατζηλιάδης): Φαρμάκης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Γκουγκούδης, Καμπέρης, Χατζής, Τασιούλης (65′ Λεσάι), Λούκας Γκαρσία (90+2′ Συρεγγέλας), Κέρι (85′ Μπάμης), Λίταινας, Κάσας (90+2′ Μπόσιο).

Βέροια (Μπαξεβάνος): Βενετικίδης, Ντουμάνης (79′ Μουχάλης), Μπλέτσας (79′ Μπαϊντού), Παπαχρήστος, Περδίκης, Ζιώγας (60′ Ελευθεριάδης), Καψάλης (46′ Κασέμι), Μπουόλι, Γιουκούδης, Ιωάννου (60′ Μπελεβώνης), Στίκας.