![12 γκολ (!) “έφαγαν” οι Παίδες του Π.Σ. Η Καλαμάτα, από τον Ερμή του Αργύρη Λιάππα!](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2019/06/FB_IMG_15605097316107918.jpg)
Επειδή πολλά… ωραία γράφονται τελευταία από τα γνωστά παπαγαλάκια περί της σοβαρής δουλειάς που γίνεται στις Ακαδημίες της Μαύρης Θύελλας – προφανώς, επειδή δεν τους βγήκε την πρώτη ομάδα του Γιαννάκη, προσπαθούν τώρα να βρουν κάτι για να… πιαστεί το δημιούργημα (sic) των Χριστοπουλαίων – εγώ απλά να σας υπενθυμίζω το εξής:
Η περίφημη λοιπόν αρμάδα του Φραγκίσκου Κεράνη, κατά την διάρκεια του πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣΜ, κατάφερε και έφαγε συνολικά 12 (!) γκολ από τον Ερμή Καλαμάτας, του εξαιρετικού Αργύρη Λιάππα (8-1 και 4-0, αντίστοιχα)!!!
Βατερλό δηλαδή παντού φέτος στους “μελανόλευκους”!
Μάλιστα, αύριο Σάββατο, στον Κορδία θα γίνει η βράβευση της πρωταθλήτριας ομάδας στο Κ14 του Αργύρη Λιάππα, που πήρε παρακαλώ αήττητη- ούτε καν ισοπαλία δεν έφεραν- τον τίτλο επί 26 αγωνιστικές, βάζοντας 117 γκολ, ενώ δέχθηκε μόνο 11!
Αυτά, γιατί μερικά πράγματα πρέπει να λέγονται και να… γράφονται!
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
3 Comments
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
Μιχαλης
14/06/2019 at 14:50
Όχι μόνο αήττητη ούτε Χ δεν έκανε.. Αλλά τι συγκρίνετε τώρα;; στους μεν γίνεται δουλειά χρόνια οι δε μόλις ξεκίνησαν
gio5
14/06/2019 at 19:10
Και μόνο που σχολιάζεις με αυτό τον τρόπο για παιδιά 14ετων είναι ντροπή σου Σωτηρη…σκοπός των παιδιών σε αυτές τις ηλικίες δεν είναι ο πρωταθλητισμός και δεν πρέπει να είναι ας τρώνε και 40γκολ μην δηλητηριάζεται τις ψυχές τους με το σαρακί του επαγγελματισμού δεν είναι αυτός ο σκοπός σε αυτές τις ηλικίες..και επειδή μέχρι και εδώ βγάζεις χολη για την διοίκηση μάλλον ήταν καλύτερα που 20χρονια η ομάδα δεν είχε ούτε ένα παιδακι στις ακαδημίες τις ετσι..;; Ντροπή τους λοιπόν Σωτήρη που έφαγαν 12 γκολ να πάρουν δρόμο τα παλιόπαιδα που ντροπιάζουν την ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ και μαζί να φύγουν και οι προπονητές τους που δεν τους μαθαίνουν ότι ουσία και στόχος πρέπει να ειναι μόνο οι νίκες νίκες νικες…αν πραγματικά αυτό πιστεύετε συνεχίστε έτσι την αντικειμενική και σοβαρή δημοσιογραφία σας!
παφος
14/06/2019 at 23:49
ρε γελοιε εσυ μας εχεις ζαλισει τα @@ ολη την χρονια σαν παπαγαλακι των χριστοπουλαιων. δεν το βουλωνεις ρε φιλε επιτελους? στα ελεγα ολη την χρονια και μου ελεγες παπαριες. και συνεχιζεις ακομα και τωρα εχεις το θρασσος να σχολιαζεις μετα τις μ@λ@κιες που ελεγες ολη την χρονια? τι να μας πεις ρε τωρα? την μια δεν πειραζει που δεν ανεβηκαμε την αλλη ειναι παιδακια 14 χρονων. μια δικαιολογια για ολα. τι εισαι τελικα? κολλητος του αγαθοκλη? αντε τελειωνε επιτελους που θα κανεις και κριτικη εσυ σε σαιτ και σε δημοσιογραφους. ο γεωργουντζος αλλο λεει αλλα που να καταλαβεις εσυ. μας ζαλισαν με τις ακαδημιες εδιωξαν τον δρουγα για τα κολληματα του αγαθοκλη του κομπλεξικου και οι ακαδημιες ειναι για γελια. οσο πιο γρηγορα φυγουν οι κολλητοι σου απο την ομαδα τοσο καλυτερο. αλλα κοντινη γιορτη να τους κηνυγησουν ολους τους φαβατοκρεμυδαδες τους ασχετους!