Καμπανιακός – ΠΑΟΚ Β 4-2: Βήμα παραμονής με τεσσάρα οι γηπεδούχοι (+video)

Σε εξ αναβολής παιχνίδι για τη Super League 2 και το Βόρειο Όμιλο ο Καμπανιακός επικράτησε 4-2 του ΠΑΟΚ Β’ και έμεινε ζωντανός στη μάχη της παραμονής. Σε ένα ωραίο παιχνίδι με έξι γκολ, με ωραίο ρυθμό και με τους γηπεδούχους να έχουν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τον έλεγχο οι γηπεδούχοι έφτασαν σε άνετη επικράτηση.

Ο Καμπανιακός βρήκε δύο γκολ σε ένα λεπτό. Αρχικά ο Λαγωνίδης με κεφαλιά στο 17′ άνοιξε το σκορ και ένα λεπτό αργότερα ο Γιουκούδης με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το 2-0. Ενώ το 3-0 έγινε στο 40′ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Γιουκούδη.

Ο ΠΑΟΚ Β’ αντέδρασε με την έναρξη του δευτέρου μέρους και κατάφερε να μειώσει στο γκολ. Αρχικά ο Δαρέλας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το πρώτο γκολ του δικέφαλου και στο 54′ ο Παντεκίδης μείωσε σε 3-2. Ο Καμπανιακός κατάφερε να ανεβάσει την διαφορά και πάλι στα δύο τέρματα, με τον Τότσκα να κάνει το 4-2 στο 63′ με δυνατό σουτ.

Καμπανιακός (Αμανατίδης): Κασαπίδης, Καθάριος Π., Λαγωνίδης, Γιουκούδης (56′ Μανιός), Μπούσης, Καθάριος Ν. (82′ Tαΐρης), Έππας, Φροσύνης (82′ Μυστακίδης), Πολύζος (46′ Σαρβανίδης), Παπαστεριανός, Τότσκα (67′ Παπακωνσταντίνου).

ΠΑΟΚ Β’ (Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου, Τασιούρας (67′ Μανωλιούδης), Κωττάς, Παντεκίδης, Γιαξής, Γρόσδης (46′ Τσίκος), Σπυράκος (67′ Πανίδης), Κουαλιάτα (46′ Μπράντονιτς), Δαρέλας, Κανίς (72′ Σαποβάλοφ).