![3ο Τουρνουά Υδατοσφαίρισης Παίδων](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2023/10/%CE%91%CE%A6%CE%99%CE%A3%CE%91-%CE%A4%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%9D%CE%9F%CE%A5%CE%91-10%CE%BF%CF%82-2023.jpg)
Το τμήμα υδατοσφαίρισης της Π.Α.Ε. ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ενόψει της προετοιμασίας της ομάδας παίδων για τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, στα πλαίσια διάδοσης του αθλήματος, αλλά και την ανάδειξη της κοινωνικής πλευράς που προωθεί ο αθλητισμός, πραγματοποιεί το 3ο τουρνουά υδατοσφαίρισης παίδων «ΟΧΙ ΣΤΗ ΒΙΑ ΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ» το Σάββατο 21 και την Κυριακή 22 Οκτωβρίου στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Καλαμάτας με τη συμμετοχή των παιδικών ομάδων:
Άργης Καλαμάτας
Ν.Ο. Ναυπλίου
Πιγκουίνοι Ρόδου
Ποσειδώνας Ληξουρίου
Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:
Σάββατο 21/10
1η αγωνιστική
12:00 Άργης Καλαμάτας – Πιγκουίνοι Ρόδου
13:00 Ν.Ο. Ναυπλίου – Ποσειδώνας Ληξουρίου
2η αγωνιστική
18:30 Άργης Καλαμάτας – Ποσειδώνας Ληξουρίου
19:30 Ν.Ο. Ναυπλίου – Πιγκουίνοι Ρόδου
Κυριακή 21/10
3η αγωνιστική
10:00 Πιγκουίνοι Ρόδου – Ποσειδώνας Ληξουρίου
11:00 Άργης Καλαμάτας – Ν.Ο. Ναυπλίου
Επίσης, το Σάββατο 21 και την Κυριακή 22 Οκτωβρίου στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Καλαμάτας το σύνθημα: «ΟΧΙ ΣΤΗ ΒΙΑ ΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ» θα το φωνάξουν και μικρότεροι αθλητές, καθώς παράλληλα θα διεξάγονται και φιλικοί αγώνες των ομάδων στην κατηγορία μίνι παίδων.
Το συγκεκριμένο τουρνουά θα συνδιοργανωθεί με την Ένωση Συλλόγων Γονέων του δήμου Καλαμάτας, την Περιφέρεια Πελοποννήσου, τον Δήμο Καλαμάτας και τελεί υπό την επίσημη έγκριση της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος (Κ.Ο.Ε.) και την παράλληλη στήριξη του Συνδέσμου Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης (Σ.Ε.Δ.Υ.).
Ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους των τμημάτων υδατοσφαίρισης και κυρίως τους προπονητές:
Νώντας Παλλικαράς (Πιγκουίνοι Ρόδου), Γρηγόρης Ράπτης (Ποσειδώνας Ληξουρίου), Άννια Σκίμπα (Ν.Ο. Ναυπλίου) που δέχτηκαν με προθυμία τη συμμετοχή τους στη διοργάνωση.
Τα τμήματα υδατοσφαίρισης της Π.Α.Ε. ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ συνεχίζουν τις καθημερινές προπονήσεις, τη συμμετοχή σε αγώνες, αλλά αναλαμβάνουν και συμμετέχουν σε διάφορες δράσεις με διάθεση, όρεξη και όραμα για την ανάπτυξη του αθλήματος της υδατοσφαίρισης, προάγουν την εξέλιξη των νέων αθλητών πάντα με γνώμονα το «ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ» και την “ΕΥΓΕΝΗ άμιλλα”, αλλά και αναδεικνύουν κοινωνικές πλευρές που προωθεί ο αθλητισμός. Καλούμε τα παιδιά της Μεσσηνίας να γνωρίσουν από κοντά το πιο επιτυχημένο ομαδικό άθλημα της Ελλάδας, συμμετέχοντας στα οργανωμένα τμήματα υδατοσφαίρισης του Άργη Καλαμάτας.
Το τμήμα υδατοσφαίρισης της Π.Α.Ε. ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto