Βίντεο

Άγιαξ – ΑΕΚ 3-0 (videos)

Ο Νικολάς Ταγλιαφίκο άνοιξε το σκορ για τον Άγιαξ στο 47ο, κι ο Φαν ντε Μπέεκ διεύρυνε στο 77′ το προβάδισμα κι Αργεντινός διαμόρφωσε το τελικό σκορ της νίκης (3-0) του “Αίαντα” επί της ΑΕΚ για την πρώτη αγωνιστική του πέμπτου ομίλου του Champions League. (VIDEOS)

Ο Άγιαξ υποδέχεται την ΑΕΚ στο Άμστερνταμ για την πρώτη αγωνιστική του πέμπτου ομίλου του Champions League κι ο “Αίαντας” άνοιξε το σκορ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Αργεντινός διεθνής αριστερός μπακ, Νικολάς Ταγλιαφίκο, νίκησε τον Βασίλη Μπάρκα στο 47ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος τη σέντρα του Νέρες. Στο 77′, ο Ντόνι φαν ντε Μπέεκ, διεύρυνε το προβάδισμα της ολλανδικής ομάδας επί των “κιτρινόμαυρων” σε 2-0. Το τρίτο γκολ των Ολλανδών και της αναμέτρησης ήταν και το δεύτερο του Ταγλιαφίκο στο 90’ο λεπτό: