![Αλλάζει… πάλι προπονητή ο Ολυμπιακός!](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/02/s24_jansen3.jpg)
Ολυμπιακός: Ο Γιάνσεν παρακολούθησε το ματς με την Ίντερ και το βράδυ θα έχει συνάντηση με τη διοίκηση…
Ο Πασκάλ Γιάνσεν βρίσκεται στο “Γ. Καραϊσκάκης” και παρακολουθεί τον αγώνα της Κ19 του Ολυμπιακού με την Ίντερ για το Youth League, ενώ αργότερα θα έχει συνάντηση με τους διοικούντες την ερυθρόλευκη ΠΑΕ.
Στο “Γ. Καραϊσκάκης” βρέθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (07/02) ο Πασκάλ Γιάνσεν. Ο Ολλανδός τεχνικός, που έφτασε στην Αθήνα σήμερα το πρωί, παρακολούθησε από κοντά τον αγώνα της Κ19 του Ολυμπιακού με την Ίντερ για το Youth League.
Μάλιστα, το βράδυ θα έχει συνάντηση με τους διοικούντες την ερυθρόλευκη ΠΑΕ προκειμένου να συζητήσουν το ενδεχόμενο συνεργασίας των δύο πλευρών.
Ο Ολλανδός προπονητής προσγειώθηκε στις 11:00 το πρωί της Τετάρτης στην Αθήνα, μαζί με τους δύο εκπροσώπους του. Στην ίδια πτήση βρέθηκε και ο παίκτης του Παναθηναϊκού, Τόνι Βιλένα, ο οποίος τις προηγούμενες ημέρες βρισκόταν στην Ολλανδία.
Η πορεία στην Άλκμααρ
Ο Ολλανδός κάθισε για σχεδόν τρία χρόνια στον πάγκο της Άλκμααρ, από τις 5 Δεκεμβρίου του 2020 μέχρι τις 17 Ιανουαρίου φέτος, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η πρώτη θητεία του ως πρώτος προπονητής σε ομάδα.
Μέχρι να γίνει προπονητής της Άλκμααρ, ο Γιάνσεν ήταν βοηθός προπονητή στην ολλανδική ομάδα για δύο σεζόν, ενώ στο παρελθόν ήταν πρώτος προπονητής των ομάδων Κ21 και Κ19 της Αϊντχόφεν.
Ο Γιάνσεν κάθισε στον πάγκο της Άλκμααρ σε 110 παιχνίδια του ολλανδικού πρωταθλήματος, με ρεκόρ 65-20-25 και τέρματα 222-123, ενώ συνεργάστηκε και με τον Βαγγέλη Παυλίδη, με τον Έλληνα διεθνή να μετράει 78 γκολ τα σχεδόν τρία χρόνια συνεργασίας του, όντως ο βασικός πυλώνας του επιθετικού πλάνου του Ολλανδού προπονητή.
Στις δύο πλήρεις σεζόν του στον πάγκο η Άλκμααρ τερμάτισε 5η το 2022 και 4η το 2023. Το φετινό τέλος του Γάνσεν ήρθε με την Άλκμααρ στην 4η θέση του πρωταθλήματος, αλλά αποκλεισμό από τη συνέχεια του Conference League, αφού η ολλανδική ομάδα τερμάτισε 3η, πίσω από την Άστον Βίλα και τη Λέγκια Βαρσοβίας.
Spirt24
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
1 Comment
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
John Doe
07/02/2024 at 16:02
Τελικά φίλος του Μαρινάκη κι όχι του Καριπίδη πρέπει να είναι ο Πρασσάς! Μόνο αυτές οι δύο ομάδες τόσες αλλαγές για το τίποτα…
Λεμονή ή Αναστό να τελειώνουμε ρε παιδιά. Με τον κάθε άσχετο ξένο. Βαρεθήκαμε. Έλληνες θέλουμε και στον πάγκο και στην 11αδα.