Άλωσε και τον… Πλατανιά η Δόξα Δράμας!

Αρχίζει και ξυπνάει σιγά – σιγά η μεγάλη και ιστορική  Δόξα Δράμας!

Στη δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα του υποχρέωσε τον Πλατανιά η Δόξα Δράμας η οποία επικράτησε με ανατροπή στα Περιβόλια (1-3).

Οι “ερυθρόλευκοι” προηγήθηκαν με τον Νίλι στο 42′, αλλά κομβικής σημασίας ήταν το γκολ που δέχθηκαν τρία λεπτά μετά με τον Ρόβα ο οποίος βρήκε την μπάλα στα πόδια του μετά από κόντρα και σκόραρε.

Στην αρχή του β’ ημιχρόνου ο Πλατανιάς είχε σπουδαίες ευκαιρίες με Μποσέτι, Λουκίνα και Μιγκέλ για το 2-1, αλλά τελικά αυτή που το πέτυχε ήταν η Δόξα με τον Κρητικό στο 76′. Με τον Μιγκέλ στο 85′ οι Κρητικοί έχασαν τρομερή ευκαιρία να ισοφαρίσει.

Στην τελευταία φάση του αγώνα οι “μαυραετοί” έφτασαν και σε τρίτο γκολ με πέναλτι του Ιωαννίδη που κέρδισε ο ίδιος κέρδισε από τον Καραγκούνη.

ΣΚΟΡΕΡ: 42′ Νίλι σουτ – 45′ Ρόβας σουτ, 76´ Κρητικός σουτ, 90+4´ πεν. Ιωαννίδης

Διαιτητής: Λάμπρου Γ. (Εύβοιας). Βοηθοί: Πριόνας Δ.  (Εύβοιας), Αδαμόπουλος Κ.(Μεσσηνίας). 4ος: Κολυτάς Σ. (Λασιθίου). Καλοί όλοι τους.

Πλατανιάς (Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Ποζατζίδης (71´ Λεωνιδόπουλος), Ουές (60´ Λειρία), Σάαντο, Μποσέτι, Λουκίνας, Νίλι, Μπιανκόνι, Καραγκούνης, Νιαυραδάκης (79´ λ.τ Πουρζιτίδης).

Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (65´ λ.τ Αργυρόπουλος), Κρητικός, Πλέγας, Ρόβας (84´ Περέγιο), Ιωαννίδης, Κουκόλης, Σιώπης (81´ λ.τ Παρασκευάς), Χάμοντ.