Αποχαιρέτησε την Μπέτις και αποσύρεται από την ενεργό δράση ο Παπασταθόπουλος!
Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος ενημέρωσε μέσω social media οτι θα αποχωρήσει από την Μπέτις το καλοκαίρι, καθώς και ότι θα αποσυρθεί από την ενεργό δράση.
Τίτλους τέλους σε μία σπουδαία καριέρα βάζει ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος, που ανακοίνωσε μέσω social media πως αποχωρεί από την Μπέτις στο τέλος της σεζόν και πως αποσύρεται από την ενεργό δράση!
Ο έμπειρος Έλληνας στόπερ έγραψε μεταξύ άλλων πως «τον Οκτώβριο του 2023 αποφάσισα να αποδεχτώ την πρόταση να έρθω σε αυτήν την ομάδα, ήταν για μένα μια μεγάλη πρόκληση, να αλλάξω χώρα, ομάδα, πρωτάθλημα, σπίτι. Η Μπέτις έγινε οικογένεια για μένα, όλοι με καλωσόρισαν λες και ήμουν εδώ χρόνια. Αγάπησα την πόλη, την ομάδα.
Αλλά η ζωή μακριά από την οικογένειά μου είναι αυτό που βάζει τέλος σε αυτήν την πορεία. Έτσι, είμαι χαρούμενος που η δική μου ποδοσφαιρική καριέρα θα τελειώσει στην Μπέτις και το ισπανικό πρωτάθλημα».
Οι «βερδιμπλάνκος» έχουν ακόμα δύο ματς μέχρι το τέλος της σεζόν, όπου ο 36χρονος αμυντικός αναμένεται να παίξει για τελευταία φορά μετά από μία πλούσια καριέρα 19 ετών, που τον είδε να παίζει εκτός από την Ελλάδα, σε Ιταλία, Γερμανία και Αγγλία.
Στην Μπέτις, ο Παπασταθόπουλος πήγε τον περασμένο Οκτώβριο και έχει μετρήσει μέχρι τώρα 14 συμμετοχές.
Στο παρελθόν φόρεσε επίσης τις φανέλες των ΑΕΚ, Νίκης Βόλου, Τζένοα, Μίλαν, Βέρντερ Βρέμης, Ντόρτμουντ, Άρσεναλ και Ολυμπιακού, ενώ εκπροσώπησε 90 φορές την Ελλάδα.
1 Comment
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
Κωνσταντίνος
19/05/2024 at 11:40
Η επιλογή του ήταν αυτή. Οφείλουμε να την σεβαστούμε.Με το ζόρι δεν πας κάπου που δεν αγαπάς. Άλλωστε αυτό το ξέρουμε εδώ κ χρόνια.Ποτε δεν ήταν η Μαύρη θύελλα στις επιλογές του.