Διέλυσε με 6-1 (!) ο Πανγυθεατικός την αποδεκατισμένη Κορωνίδα Κοιλάδας! H Βαθμολογία του 7ου ομίλου

Φοβερός  ο Πανγυθεατικός επικράτησε με 6-1 της αποδεκατισμένης πια  Κορωνίδας Κοιλάδας στο Γύθειο στο εξ αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Mια νίκη που αποτελεί ένα σημαντικό βήμα στην προσπάθεια του Πανγυθεατικού να παραμείνει στη Γ’ Εθνική πέτυχε η ομάδα της Λακωνίας, που ανέβηκε στην 6η θέση και τους 11 βαθμούς.

Οι «μπλε» έφτασαν στο ευρύ 6-1 κόντρα στην ουραγό Κορωνίδα Κοιλάδας, η οποία παραμένει στους 4 βαθμούς και θεωρείται εξαιρετικά δύσκολο να αλλάξει τη…μοίρα της στον 7ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Τα γκολ του αγώνα:

1-0: Στο 23ο λεπτό μετά από όμορφη ενέργεια του Ζαραφέτα, ο Πανταζής βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα και ευστόχησε, σημειώνοντας το 1-0.

2-0: Στο 28ο λεπτό, μετά από πίεση στο κέντρο η ομάδα του Πανγυθεατικού κέρδισε τη μπάλα , ο Ζαραφέτας έδωσε δεξιά στον Σουκούλη, ο οποίος με όμορφο σουτ σημείωσε το 2-0.

2-1: Μείωσε η Κορωνίδα στο 30ο λεπτό, όπου από δύσκολη γωνία ο Σαλταπίδας Αθ. έγραψε το 2-1.

3-1: Στο 50ο λεπτό μετά από όμορφη ατομική ενέργεια ο Πανταζής πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τρίτο για την ομάδα του για το 3-1.

4-1: Στο 58ο λεπτό μετά από όμορφη κυκλοφορία της μπάλας , ένα δύο του Παναγόπουλου με το Μπερδούση , γύρισμα του τελευταίου και με αυτογκόλ του αμυντικού γράφτηκε το 4-1.

5-1: Στο 71ο λεπτό , μέρα από όμορφη ατομική ενέργεια του Μπουτσικάρη από δεξιά , έβγαλε τον Σαμπατάκο στην κενή εστία όπου σημείωσε το 5-1.

6-1: Στο 87ο λεπτό μετά από όμορφο γύρισμα του Σαμπατάκου, ο Σουρμενάι γράφει το 6-1.

Με αυτό το τρίποντο ο Πανγυθεατικός έφτασε τους 11 βαθμούς σε δέκα ματς. Από την άλλη, η Κορωνίδα έμεινε στην τελευταία θέση του 7ου ομίλου με 4 βαθμούς.

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ (Μανιάτης): Μύρτα, Μπουρελάκος (36’ Παναγόπουλος), Σουκουλη (67’ Σουρμανάι), Πλατάνας, Μπερδουσης (75’ Μπουρελάκος), Ρασσιάς, Σαμπατάκος, Πανταζής (67’ Μπουτσικάρης), Μιχελάκος, Αναστασάκος (75’ Κουτσιουμάρης), Ζαραφέτας

ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ (Νενεκούμης): Αλευράς (85′ Κάλα Α.), Κωτσοβός, Οψιμούλης Α. (85′ Ταραγκίνι), Οψιμούλης Ι. (68′ Καράι), Σελλής, Παπαϊωάννου, Σαλταπίδης, Κιοσσές, Κάλα, Σαμαράς, Μπάζος Κ (59′ Μπακατσέλος).