Δυνατή η Κόρινθος, δίκαια 0-1 μέσα στα Φιλιατρά την Εράνη!

Δυνατή η Κόρινθος,  δίκαια 0-1 μέσα  στα Φιλιατρά την Εράνη!

Η Κόρινθος νίκησε εκτός έδρας την Εράνη Φιλιατρών με 1-0 και ανέβηκε στους 27 πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους πέντε πόντους.

Το γκολ που έδωσε την νίκη στην Κόρινθο επί της Εράνης Φιλιατρών το έβαλε ο Χαλάτσης στο 70′ λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η ανακοίνωση του ΠΑΣ Κόρινθος:

👉 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο ΠΑΣ Κόρινθος αναδείχθηκε νικητής με 0-1 μέσα στα Φιλιατρά με χρυσό σκόρερ τον Χαλάτση με πέναλτι στο 67’ .

Η ομάδα ήταν νωθρή στο πρώτο 45λεπτο αλλά με διορθωτικές κινήσεις στο Β’ Ημίχρονο , έπαιξε πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης!

Ο ΠΑΣ είχε και 3 ακόμα καλές ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ με 2 σουτ των Δερμιτζάκη και Ζαχαράκη και μια κεφαλιά του Χαλάτση.