Γ΄ Εθνική

Έχασε 3-1 και από τον Ιάλυσο το Διαβολίτσι και τώρα…

Την τρίτη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και του 4ου ομίλου γνώρισε ο ΑΟ Διαβολιτσίου με 21 στη Ρόδο κόντρα στον Ιάλυσο.

Οι Ροδιτες πέτυχαν γκολ με τους Αλεξανδρή και Νάνι, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στις καθυστερήσεις με τον Ηλιόπουλο.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν το πρώτο τους γκολ σ’ ένα κομβικό σημείο και συγκεκριμένα στο 40ο λεπτό. Ο Εμπουμπά έδωσε στον Γεωργιάδη, κι αυτός με πολύ ωραίο πλασέ έκανε το 1-0.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο πρώτος μάλιστα τρία λεπτά αργότερα με σουτ που κόντραρε έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι. Με όπλο το 1-0, ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος μπήκε δυνατά στο β’ ημίχρονο και έκανε το 2-0 στο 57ο λεπτό. Ο Γεωργιάδης έκανε τη σέντρα και ο Νάνι με πλασέ στην κίνηση έδωσε… αέρα νίκης στον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 91ο λεπτό με τον Ηλιόπουλο, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Ανδρούτσου και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής: Κωσταγιάννης Άγγελος (Αθηνών). Βοηθοί: Καλοπίτσης (Αθηνών), Σταμούλης (Δυτ.Αττικής). Πολλά παράπονα  έχουν οι φιλοξενούμενοι απ’ όλους  τους διαιτητές  του εν λόγω πάντα  αγώνα.

Ιάλυσος (Παναγιώτης Σπάρταλης): Ανδρούτσος, Ιντρίζι (72΄ Λαμάι), Καραγεωργής, Γεωργιάδης (82΄ Γεωργίου), Μπουσμπίμπα (87΄ Σούλτς), Καρπαθάκης, Εμπουμπά, Δελαπόρτας (87΄ Λαμπίδης), Χατζηνικόλας, Τερζίου, Νάνι (87΄ Μαχαιράς)

Α.Ο. Διαβολιτσίου (Κώστας Παλαμάρας): Καπατσώρης, Σταματελόπουλος, Βελλής, Πιτσίλης, Καντούτσης, Μουλιάτος, Μπαλόπουλος, Δημητρίου, Ηλιόπουλος, Στραβάκος, Αλεξανδρής. Έπαιξαν στο δεύτερο ημίχρονο και οι Πάγια, Θώδης,  Σάλα, Γκελγκέρια και ο  Μπούνας,