Καλαμάτα

Έχασε η Μαύρη Θύελλα με 0-1 από ΑΕΚ Β’ στην Παραλία (+pics)

Έχασε η Μαύρη Θύελλα με 0-1 από  ΑΕΚ Β’ στην Παραλία (+pics)

Mε γκολ του Γκολφίνου με πλασέ  στο 35′ (με κοντινό πλασέ),  η εξαιρετική ΑΕΚ Β’ νίκησε  δύσκολα την επίσης  πολύ  καλή Μαύρη Θύελλα στο φιλικό πριν λίγο  της Παραλίας  με σκορ 0-1.

Το ματς  ήταν φυσικά  φιλικού  χαρακτήρα,  και δύο ομάδες  δοκίμασαν  όλους  τους  παίκτες  που είχαν  στην διάθεσή  τους και οι προπονητές  έβγαλαν  χρήσιμα  συμπέρασμα  για όλο  σχεδόν  το  έμψυχο δυναμικό  – υλικό  τους.

Οι νεαροί Σάλας και Μουζάκης ενώ μπαίνουν στον αγώνα για το δεύτερο ημίχρονο

Σε γενικές  γραμμές  πάντως οι εν λόγω ομάδες  ήταν ισοδύναμες με την Καλαμάτα  να δείχνει  στη  επανάληψη πολύ  καλά  στοιχεία,  ειδικά με τα νέα,  ντόπια  παιδιά  που χρησιμοποίησε  ξανά  παρακαλώ ο Νίκος Αναστόπουλος.

Οι διαιτητές  ήταν οι: Αποστολόπουλος Νίκος διαιτητής , Λουκάς Ιωάννης επόπτης Α’ και  Γιωργος Μιχαλοπούλος επόπτης Β’. Καλοί  όλοι  τους. Εύκολο  φυσικά το παιχνίδι.  Φιλικό είπαμε.

Οι συνθέσεις των  δύο ομάδων:

Καλαμάτα: Γιαννίκογλου,  Κοζορώνης,  Στρούγγης,  Κωστούλας,  Πέππας,  Βαλεριάνος,  Κατάλντι,  Κάνιας,  Κοτσιόπουλος, Τάτος,  Μπαράλες.

Αυτή  ήταν η αρχική ενδεκάδα  και στο δεύτερο ημίχρονο  αγωνίστηκαν και οι: Καραχάλιος,  Κάτσε,  Τζανακάκης, Γρίβας,  Ακόστα,  Σάλας,  Μουζάκης,  Λόπεζ,  Άλβες,  Δρούγας και Τζουργιόνας.

ΑΕΚ Β‘: Αγγελόπουλος, Ραντόνια,  Γιαννούλης,  Ρόκσον, Χρυσόπουλος,  Λεκέκας, Κάτσικας,  Λαμαράνα,  Γκολφίνος, Πανέρας,  Σκόνδρας (αρχική ενδεκάδα).

Στο δεύτερο  μέρος  αγωνίστηκαν και οι:  Καλλιάρος, Κανελλόπουλος,  Γεωργέας Πήλιος,  Κουσίδης,  Χριστόπουλος,  Παυλίδης,  Σταμούλης,  Μουστάκας.