Έχασε πάλι η Προοδευτική…

Έχασε  πάλι η Προοδευτική…

Φιλική νίκη με 2-0 πέτυχε η Ηλιούπολη επί της Προοδευτικής, σε αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή 9/10 στο Α’ Δημοτικό Γήπεδο Ηλιούπολης.

Οι δύο ομάδες έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα από το φιλικό για την νέα σεζόν. Στο 17′ λεπτό ο Μπαστακός έκανε το 1-0 για την Ηλιούπολη.

Στο 21′ λεπτό, ο Τριανταφυλλάκος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενουμένων και μετά από χτύπημα φάουλ του Δημητριάδη σημείωσε το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του φιλικού αγώνα.

Οι δύο ομάδες συνέχισαν δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και η Ηλιούπολη νίκησε την Προοδευτική με 2-0.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν ως εξής:

Ηλιούπολη (Νίκος Παντέλης): Περιστερίδης, Τσαφταρίδης, Μπουσάι (46′ Πολίμος) Κρητικός, Μuriel, Πατσατζόγλου (87′ Ανδρέου), Δημητριάδης, Diaz (74′ Βάρκας), Ηebert (59′ Βασιλείου) Τριανταφυλλάκος, Μπαστακός.

Προοδευτική (Γιάννης Μάγγος): Άστρας (46′ Καραργύρης), Αλεξίου (46′ Νταβιώτης), Pavlas (46′ Singh), Φαζός (74′ Τζανουλίδης), Ποτουρίδης (46′ Καρίμι), Μεγαρίτης (46′ Μαρκοπουλιωτης), Γιόβιτς (46′ Παντελίδης), Πίκουλας (46′ Ευθυμίου), Flensborg (46′ Πίσσας), Μπρέμπος (46′ Γιαννιτσάνης), Alibe (46′ Αγγελόπουλος).