fbpx
Connect with us

Καλαμάτα

ΕΡΤ3: Οι τρεις αγώνες του Γενάρη της Μαύρης Θύελλας

ΕΡΤ3: Οι τρεις αγώνες του Γενάρη της Μαύρης Θύελλας

 Τρεις αγώνες ζωντανά η Μαύρη Θύελλα τον μήνα Γενάρη! Επιτέλους πια…

Ανακοινώθηκε λοιπόν, όπως γράψαμε και  χθες στο Sportstonoto.gr, από τη διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος της Super League 2 το πρόγραμμα του 2ου ομίλου (Νότιου) από την 11η έως και την 16η αγωνιστική, όπως και τα τηλεοπτικά παιχνίδια, με όλες τις αναμετρήσεις να διεξάγονται μέσα στον Ιανουάριο.

Όσον αφορά τώρα την Μαύρη Θύελλα,   τηλεοπτικά υπάρχουν τρεις αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά. Έχουμε και  λέμε:

Για την 12η αγωνιστική θα μεταδοθεί το παιχνίδι Αιγάλεω – Καλαμάτα την Κυριακή 9 Ιανουαρίου στις 14:45.

Για την 14η αγωνιστική θα μεταδοθεί το παιχνίδι Λεβαδειακός Καλαμάτα την Κυριακή 15 Ιανουαρίου στις 14:45.

Για την 15η αγωνιστική η ΕΡΤ3 θα μεταδώσει το παιχνίδι Καλαμάτα – Ρόδος που θα διεξαχθεί την Κυριακή 23 Ιανουαρίου στις 14:45.

Χανιά –Ζάκυνθος
Ρεπό: Κηφισιά

16η αγωνιστική
Σάββατο 29 Ιανουαρίου (14:45)
Κηφισιά- ΑΕΚ Β’ (ΕΡΤ3)
Κυριακή 30 Ιανουαρίου (14:45)
Ο.Φ. Ιεράπετρας- Χανιά
Αιγάλεω – Αστέρας Βλαχιώτη
Ηρόδοτος – Εργοτέλης
Λεβαδειακός – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Ρόδος – Παναθηναϊκός Β’
Επισκοπή – Καλαμάτα
Καλλιθέα – Διαγόρας (17:00, Ertflix)
Ρεπό: Ζάκυνθος.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα του Ιανουαρίου:

Super League 2
2ος όμιλος (Νότιος)
11η αγωνιστική
Τετάρτη 5 Ιανουαρίου (15:00)
Επισκοπή – Λεβαδειακός
Κηφισιά – Ηρόδοτος
ΑΕΚ Β’ – Αιγάλεω (ΕΡΤ3)
Καλαμάτα -Καλλιθέα
Παναθηναϊκός Β’ – Ο.Φ. Ιεράπετρας
Α.Ε. Καραϊσκάκης –Ζάκυνθος
Εργοτέλης – Χανιά
Αστέρας Βλαχιώτη – Διαγόρας
Ρεπό: Ρόδος
12η αγωνιστική
Σάββατο 8 Ιανουαρίου
Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ (14:45)
Καλλιθέα – Παναθηναϊκός Β’ (17:00, ΕΡΤ3)
Κυριακή 9 Ιανουαρίου (14:45)
Χανιά – Αστέρας Βλαχιώτη
Ζάκυνθος – Εργοτελης
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Αιγάλεω – Καλαμάτα (ΕΡΤ3)
Ρόδος –Επισκοπή
Λεβαδειακός – Κηφισιά (17:00, Ertflix)
Ρεπό: Διαγόρας
13η αγωνιστική
Τετάρτη 12 Ιανουαρίου (15:00)
Κηφισιά –Ρόδος
ΑΕΚ Β’ -Λεβαδειακός (ΕΡΤ3)
Καλαμάτα – Ηρόδοτος
Παναθηναϊκός Β’ – Αιγάλεω
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Καλλιθέα
Εργοτέλης –Ο.Φ. Ιεράπετρας
Αστέρας Βλαχιώτη – Ζάκυνθος
Διαγόρας -Χανιά
Ρεπό: Επισκοπή
14η αγωνιστική
Σάββατο 15 Ιανουαρίου (14:45)
Ηρόδοτος – Παναθηναϊκός Β’
Ρόδος – ΑΕΚ Β’ (ΕΡΤ3)
Κυριακή 16 Ιανουαρίου (14:45)
Ζάκυνθος – Διαγόρας
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Αστέρας Βλαχιώτη
Καλλιθέα – Εργοτέλης
Αιγάλεω – Α.Ε. Καραϊσκάκης (Ertflix)
Λεβαδειακός – Καλαμάτα (ΕΡΤ3)
Επισκοπή – Κηφισιά
Ρεπό: Χανιά
15η αγωνιστική
Σάββατο 22 Ιανουαρίου (14:45)
ΑΕΚ Β’- Επισκοπή (ΕΡΤ3)
Κυριακή 23 Ιανουαρίου (14:45)
Καλαμάτα -Ρόδος (ΕΡΤ3)
Παναθηναϊκός Β’ – Λεβαδειακός (Ertflix)
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Ηρόδοτος
Εργοτέλης – Αιγάλεω
Αστέρας Βλαχιώτη – Καλλιθέα
Διαγόρας – Ο.Φ. Ιεράπετρας.

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Καλαμάτα