Καλαμάτα

Έτοιμη η Μαύρη Θύελλα στον πρώτο “τελικό” με Διαγόρα σήμερα στη Ρόδο (16:00, liveblog Sportstonoto.gr)

Έτοιμη η Μαύρη Θύελλα στον πρώτο “τελικό” με Διαγόρα σήμερα στη Ρόδο (16:00,  liveblog Sportstonoto.gr)
Έτοιμη για τον 1ο "τελικό", σήμερα στη Ρόδο η Καλαμάτα!

Από χθες το απόγευμα η αποστολή της Μαύρης Θύελλας βρίσκεται στη Ρόδο εν όψει Διαγόρα  (Τετάρτ, σήμερα 16:00  θυμίζουμε ο αγώνας) και έχει καταλύσει  στο παραλιακό εκεί ξενοδοχείο Mediterraneo, και στη συνέχεια προπονήθηκε σε γειτονικό γήπεδο.

Θυμίζουμε πως η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου  θα επιστρέψει την Πέμπτη, πάλι αεροπορικώς στην πρωτεύουσα και μετά οδικώς φυσικά στην Καλαμάτα, ενώ περίπου  40 με 5ο ηρωικοί οπαδοί της Μαύρης Θύελλας ταξίδεψαν με πλοία και αεροπλάνα να συμπαρασταθούν στην ομάδα τους και στην πανέμορφη πάντα Ρόδο μας!

Βάσει όλων όσων έχουμε δει μέχρι τώρα και παρακολουθήσει (πάντα) αποκλειστικά στο Sportstonoto.gr  θυμίζουμε και εδώ) οι “Μεσσήνιοι” κόντρα στον Διαγόρα  πιθανότατα (πάντα) θα παραταχθούν ως εξής:

Κασωτάκης ο πορτιέρο, Τσόπελας (τραυματίας, αν δεν μπορέσει να ξεκινήσει ο Τάμπας δεξιά στην άμυνα), Φουάσης (τραυματίας και ο Ψάνης, εκτός αποστολής αυτός), Μπίζος (θα περιμένει μέχρι τελευταία στιγμή τον επίσης τραυματία Βοσκόπουλο), Αλιατίδης στην άμυνα. “Εξάρι” πίσω θα παίξει ο Ζαχαρόπουλος, Αντωνιάδης και Πινδώνης μπροστά σαν δύο “οκτάρια” στο κέντρο, δεξιά στην επίθεση ο Πέριτς, αριστερά ο Λαθύρης και κεντρικός επιθετικός ο Γιόνδης. Έξω δηλαδή οι Μάρκοβιτς και Μίνγκας. Ένα κλασικό  “Χριστοπουλικό” 4-3-3 δηλαδή και ενίοτε  4-4-2.

Βούρας, Ρόνι Κάρλος και Μαστρατωνάκης συμπληρώνουν την “μελανόλευκη” 18κτάδα εν όψει πάντα του ματς με τον Διαγόρα, ενώ εκτός έμεινε ο ΔιαΑθανασόπουλος, όπως φυσικά και ο τιμωρημένος Χίλγκεν.

Διαιτητής θα είναι ο Γιώργος Μαλούτας από την Ημαθία, διαιτητής Football league.  Βοηθοί: Παπαδάκης (Ημαθίας), Αϊναλής (Μακεδονίας) και 4ος: Κακουλίδης (Θράκης).

• O αγώνας θα έχει liveblog περιγραφή, λεπτό προς λεπτό πάντα, από το Sportstonoto.gr!